Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne megcsinálni?...

Érdemes lenne megcsinálni? Vagy elvetélt ötlet?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok, és mivel már nem dolgozhatok, nagyon unatkozom.

Viszont értek a honlapokhoz, és fórummotorokhoz, és az jutott eszembe, hogy érdemes lenne-e nyitni egy fórumot (mondjuk egy ingyenes tárhelyen kezdésnek), ahol várandósok és kisbabások járnak össze trécselni, ötleteket és házi praktikákat cserélni, stb?

Tudom, hogy már több ilyen fórum létezik, de eddig valahányszor beleolvastam egyikbe-másikba, olyan átláthatatlannak találtam az egészet, ráadásul ott már többnyire összeszokott "klikkek" vannak, és nehéz beilleszkedni.

Szerintetek volna értelme megpróbálni? Volna iránta érdeklődés? Vagy hagyjam a francba inkább? (Nekem jól jönne, ha lenne ami lekössön az elkövetkezendő pár hétben, mert diszkréten kezdek megzavarodni az itthon-üléstől.)

Mit gondoltok?


2011. szept. 23. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha programozó vagy, akkor megpróbálhatod, hogy egy normálisabb, átláthatóbb fórumot csinálj. De át kéne előtte gondolni, meg lehet-e egyáltalán oldani, hogy egy olyan fórumban, ahol a felhasználók hozhatnak létre topikokat (mint itt) is, miképp lehetne egyáltalán rendet tartani. A klikkesedés sajna meg szintén nehezen orvosolható - pl. hogy az "X. szülészet" topikban ne 10 éve együtt szült kismamák tárgyaljanak meg játszótereket, ha moderátorként figyeled. Erre pedig nem lesz kapacitásod, főleg, ha megszültél :)
2011. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nos, bár nem vagyok programozó, csak ilyen mezei kis honlapozós (nem g-portálos szintű, annál kicsit jobban értek hozzá), de én a phpBB-fórummotorra gondoltam kezdésnek (aztán, ha tényleg lesz rá igény, akkor esetleg valami komolyabbat is ki lehetne próbálni, és az ingyenes tárhelyről is fizetősre váltani, de addig felesleges pénzkidobás lenne szerintem).

A struktúráját a következőképpen képzelem el: adott egy adminisztrátor (aki ugye elvileg én lennék, hisz én hozom létre a fórumot), valamint X számú moderátor, akik a "rendért" felügyelnek, tehát az OFF-hozzászólásokat, és az egymást öldöklő vitázókat szűrik.

Új topic-ot csak az admin és a moderátor nyithat - természetesen kérésre. Tehát a felhasználó küld egy privát üzenetet a moderátornak, hogy szeretné, ha létrehozna az adott mod egy X nevű topicot amelynek témája Y lenne, és némi indoklást, hogy miért is érzi szükségesnek az adott topic nyitását. A moderátor (akinek ebből a szempontból nyilván megbízhatónak kell lennie) mérlegel, és ha úgy látja, indokolt a kérés, illetőleg hasznos, akkor az új topic két kattintással megnyitásra kerül.

Vagy akár direkt erre a célra nyitni az adminisztrátori hírekkel és bejelentésekkel kapcsolatos részen egy "Új topic kérése" részleget, ott minden moderátor láthatná, és gyorsabb lenne a reakció.

Nagyjából így képzeltem el a dolog ezen részét, de tényleg csak akkor akarok belevágni, ha úgy látom, van rá igény. :)

2011. szept. 23. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg ilyen oldal van már és ha egy idő után fizetőssé tennéd akkor szinte halott ügy. Senki nem fog azért fizetni amit másik 100honlapon ingyen megcsinálhat. Egyébként ha megszületik a babád nem igen lesz időd a honlapot rendezgetni, ami a működéséhez elengedhetetlen.
2011. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem tenném fizetőssé - a tárhely költségeit természetesen én állnám, hisz én vagyok a fenntartó.
2011. szept. 24. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk tetszik az ötlet! Irigellek ám,én 1sima gportálos oldalt nem tudtam összehozni!:( Pedig értek kicsit az infohoz. Mondjuk csak az a belső felület bonyolult nekem..Jó babázást!:)
2012. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!