Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért bejelentett bérhez...

Miért bejelentett bérhez kötik majd a támogatásokat, családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Miért bejelentett bérhez kötik majd a támogatásokat?

""Nagyon magas jövedelemnél meg fog szűnni a családi pótlék" - jelentette be Soltész Miklós szociális államtitkár "

Van több ismerősöm, akik egyáltalán nem a teljes fizetésükkel bejelentve dolgoznak, csak minimálbéren vannak papíron, a többit másképp kapják meg (pld boríték)....így van minden, ami a munkaviszony előnye...közben, több millió forintokat kapnak zsebbe...miért nem mennek ki és nézik meg, hogy milyen szuperjó házakba laknak, milyen autókkal(többel)közlekednek, hol nyaral a család egész nyáron stb...mindezt minimálbérből természetesen....

miért azt bántják, aki bejelentve dolgozik?

mi kapunk így is családit, de nem hinném, hogy a két szülő együttes 1milliós jövedelme lenne a nagyon magas jövedelem, közben meg a többszörösét megszerzők, szegény minimálbéresként mindenkor mindent megigényelhetnek...többjük van, többet kapnak

miért csak a bejelentett fizukat nézik, mért nem ellenőrzik, hogy hány lakása is van és milyen lakásban él az illető, akinek adnak...vagy akinek majd nem adnak...


2010. nov. 1. 10:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Jelentsd az APEH-nál, hidd el ők nagyon szívesen ellenőrzik őket!
2010. nov. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%

Bocsánat, tudom, hogy nem ilyen válaszra számítasz, DE

tipikus magyar hozzáállás a tiéd is és az első válaszolóé is. Dögöljön meg a szomszéd tehene is. Ha másnak kicsit jobban megy, akkor az már szúrja egy rendes magyar szemét és mint anno az 50-es években: jelents fel őket, majd jól megbüntetik, sokat kell majd fizetniük. Nektek ettől jobb lesz? Nem. Akkor meg ne szúrja már a szemeteket.

(rosszul olvastam, hogy te és a férjed egymilliót kerestek havonta? mert ez jött le. így főleg nem értem a felháborodásodat.)

2010. nov. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
Már ne haragudj kedves második válaszoló, de talán nem kéne megszólnod, főleg, ha nem tudod, hogy miért írtam. Kicsit ironikus hangvételben írtam (mert én sem értem, hogy miért mással kell foglalkozni), ha neked nem jött le, sajnálom. Engem k.urvára nem érdekel, hogy ki mennyit keres, kitől vonnak, kitől nem. Bár neked nem fogok itt magyarázkodni.
2010. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem, a férjem fizetése a közelébe sincs az 1 milliónak. Az enyém meg pláne.

Amúgy, a apa+anya együttes fizetése számít. Nem a külön-külön bérek.

Nem hinném, hogy akik együtt egy milliót keresnek, azok a leggazdagabb magyarok, a magas jövedelműek.


Nem az én hozzáállásom a tipikus magyar, hanem ....Az az, kussoljunk szépen csendben, ne szóljunk, ha valami nem jó és igazságtalan, csak csendben nézzük,hogy mások hogyan csalnak-lopnak-hazudnak.

Igen, jobb lesz nekem, ha a körmére néznek annak, aki adót csal és hazudik, mert akkor nem azt fogják szivatni,akit most, hanem aki csal. Előbb-utóbb, ha sok ilyennel találkoznak, meg fog változni a rendszer és nem az koppan aki becsületesen dolgozik.Ebben mi is a rossz?????? Vagy tapsikolni kéne, hogy milyen ügyesen összelopot magának 3lakást, amit kiad, egy hatalmas házat kerttel és medencés és stb?

2010. nov. 1. 12:01
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Le fogják venni a kérdésedet. Nem értem, miért kell megkérdezni egy óra különbséggel betűről betűre ugyanazt két külön kategóriában?
2010. nov. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ti amióta dolgoztok bejelentve dolgoztok teljes bérrel?
2010. nov. 1. 12:02
 7/24 A kérdező kommentje:
Azért, mert a kategóriákat nem ugyanazok olvassák.......
2010. nov. 1. 12:04
 8/24 A kérdező kommentje:

Van pld egy ismerős...innen ered a kérdésem...

minimálbéresek, de évi 15 millát kap a férje+az ő segélyei...

szociális segélyeket igényelnek,ovis-sulis támogatásokat, röhögött a tegnapi bejelentésen a családiról, hogy, na '"minket ezzel sem fogtok meg, igy is kell családit adnotok balgák höhö..."

a 15 milla hol van az 1 millióhoz?miért 1 millió a nagyon gazdag?

2010. nov. 1. 12:10
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Én mégis olvastam mindkettőt.

Ahogy az első írta, jelents fel az Apehnál. Ez mindenki szemét szúrja, de mást nem tudsz tenni.

Véleményem szerint 1 milliós összfizetés sok, onnan nem hiányzik a 12.000 csp. Ők már igenis magas jövedelműnek számítanak. De még 500.000 Ft összjövedelemnél is mást jelent plusz 12.000 Ft, mint 150.000-nél.

2010. nov. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"Ha másnak kicsit jobban megy.."

mármint, a bünözőknek? mert ez büncselekmény,nem? ha nem annyiért dolgozol, amennyiért adózol...

a jobban megy nálam azt jelentené, hogy becsülettel megy jobban, nem csalással...az olimpián is bünti jár a csalásért és nem az kerül hátrébb, aki normál keretek közt készült fel...

:)))

2010. nov. 1. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!