Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapok GYED-et ha megvan az 1...

Kapok GYED-et ha megvan az 1 évem, de nincs munkaviszonyom szüléskor?

Figyelt kérdés

Főnököm felajánlotta, hogy bejelent 1 évre, így meglesz a GYED-em, de csak úgy, ha vállalom, hogy az 1 év alatt nem megyek el szülni.

Viszont fizikai munkát végzek, terhesség alatt biztos nem tudnám csinálni, így ha teherbe is esnék, biztos nem tudnék 3-4 hónapnál tovább dolgozni, akkor viszont felbontjuk a szerződést.

Most ne azzal gyertek, hogy ehhez nincs joga stb. örülök, hogy kaptam munkát...


Ha megvan a 2 éven belüli 1 év bedolgozott időm, de a szülést megelőző kb. fél évben sehol nem dolgozom, akkor megkapom a GYED-et?

(mert terhesen meg aztán végképp nem találok a környékünkön más munkát)


2010. nov. 3. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor jár a gyed, ha van munkaviszonyod mikor szülsz!
2010. nov. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

A szerződésedben le van írva, hogy ha teherbe esel, akkor felbontja a szerződést? Ha nincsen, akkor viszont terhesen véd a törvény, és nem mondhat fel. Viszont 1 év után, amikor lejár a határozott munkaviszonoyod, akkor megszűnik. Ő nem fizet utánad semmit, mivel a TB fizeti helyette, ha otthon maradsz mint veszélyeztetett terhes.


Egyébként az utolsó két éves munkaviszonyt nézik a GYED számításánál. Nekem sem volt munkám az utolsó fél évben, ezért bizosan tudom. Most 8 hónapos a kislányom :-)

Remélem segített :-)

2010. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha megvan két éven belül a 365 napod, akkor menj, és igényelj álláskeresési támogatást. Ha a támogatás alatt szülsz, biztosított vagy, és járni fog mind a tgyás, mind a gyed (de gyed igénylés előtt újra igényelned kell az álláskeresésit, és azalatt igényelni a gyedet!)

Úgyhogy csak nyugi, nem lesz baj, irány a mUnkaügyi KÖzpont, és kérdezz rá, mennyi ideig jár az álláskeresési neked, és úgy kalkulálj:)

2010. nov. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, a gyed számításánál nem az utolsó két évet nézik, hanem az igénylést megelőző évet.

A biztosítotti idő vizsgálatánál nézik a szülést megelőző két évet. És ha a kérdező nem biztosított az igényléskor, akkor nem jár a gyed.

Valamint ha a kérdező veszélyeztetett terhesként táppénzre megy, annak az első 3 hetét a munkáltató fizeti teljes egészében, utána meg a táppénz egyharmadát ő állja, és csak két harmadát a tb.

2010. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De "normál" terhességnél nem mehetek táppénzre, mint veszélyeztetett terhes, na meg a munkáltató amúgy sem fizetne táppénzt nekem, ez csak olyan "alibi" bejelentés, hogy hivatalos legyen a munkám.


Akkor ezek szerint nem kapok GYED-et, akkor viszont nem is várok arra az egy évre, hisz felesleges, csak 1 újabb elvesztegetett év baba szempontjából, hisz így is, úgy is csak GYES-t fogok kapni sajnos a munkám ellenére.

2010. nov. 3. 22:46
 6/11 A kérdező kommentje:

13:14-es

Ha az utolsó hónapokban nem volt munkád, hogy lehettél mégis biztosított, hogy megkapd a GYED-et?

Vagy nem kaptad meg?

2010. nov. 4. 00:24
 7/11 anonim ***** válasza:
Hány napod van eddig? Már terhes vagy? Szerintem jelentsen be, dolgozz, amíg tudsz, aztán menj álláskeresésire. Ha megvan a szükséges időd, akkor az álláskeresési pont elég lesz a gyedhez.
2010. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Még csak 1 hónapom van, mivel eddig "feketén" voltam nála és még nem vagyok terhes ( ill.. nem tudok róla ).

Azért néztem, hogy a munkaviszonyon kívül mi számít bele a GYED-hez.

Nem a munka elől akarok lógni, dolgoztam én keményen, de mit sem ér, ha nem volt hivatalos és már nagyon szeretnénk babát.


Az álláskeresési is ugyanúgy biztosított idő eszerint, mint a passzív táppénz?

2010. nov. 4. 08:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocs, csak most láttam, hogy kérdeztél. Igen az álláskeresési biztosítotti jogviszonyt ad.

Viszont feltétele a 4 éven belüli 365 munkaviszonyban töltött nap.

Ha ez megvan, akkor igényelheted. Ha nincs, akkor érdemes még legalább 3-4 hónapot dolgozni a babaprojekt előtt, és utána még legalább ennyit terhesen. Utána ha kirúg is, egy hónapra már járni fog a passzív táppénz, és utána az álláskeresési.

2010. nov. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A 13:14-es válaszol :-)

bár kissé megkésve, de nem kaptam jelentést.

Szóval nem volt bejelentett munkám, de egy ismerős bejelentett egy hónapra, mielőtt elmentem a "szülési szabadságra". És most kapok gyedet! Amikor igényeltem a TB-nél, akkor pedig az elmúlt két évet nézték, és az alapján számoltak átlagot. Ezt a másik versenyzőnek üzenem, aki vitába szállt velem. De ha szeretnél még valamit, akkor légyszi a privátra írj, hátha úgy előbb olvasom. Köszi!

2011. jan. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!