Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan leszek jogosúlt a t....

Hogyan leszek jogosúlt a t. gyás-ra és gyed-re, , ha a munkaviszonyom megszünik 9. hó 30. -án, , de viszont 2010. 01.10-től határozott munkaszerződéssel dolgozom? A babánk januárban érkezik!

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 06:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. Mindkettő feltétele, hogy a gyermek születésekor meglegyen a munkavállalói biztosítotti jogviszonyod. Neked ez szeptemberig lesz. Bár állítólag regisztrált munkanélküliként is jogosult lehetsz rá.
2011. júl. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a munkaviszonyod megszűnése után regisztrálsz a munkaügyi kirendeltségnél, és jogosult leszel álláskeresési járadékra, ami a szülés napjáig "kitart", akkor jogosult leszel. Tudtommal a tgyás még akkor is jár, ha bizonyos időn belül szülsz az ellátás vagy a munkaviszony megszűnése után, csak nem tudom, most éppen ez hány nap.
2011. júl. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Váltsd ki a vállalkozóit, amíg dolgozol. Addig nem kell járulékot fizetned, utána pedig menj el táppénzre. Akkor a mostani fizetésed után fogod kapni a táppénzt, ami megegyezik a munkanélküli összegével. A vállalkozói jogviszony is biztosított jogviszony.

Határozott idejű szerződésnél csak akkor jár, ha 42 napon belül szülsz.

Sajnos én is ilyen helyzetben vagyok, egy könyvelővel és a tb tanácsadóval egyeztettem erről.

2011. júl. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szeretném megköszönni a segítő válaszokat,,sokat segítettetek!!!!
2011. júl. 24. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!