Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért néz le a családom? Baj,...

Miért néz le a családom? Baj, ha nem akarom megtanítani magyarul a babámat?

Figyelt kérdés
Külföldön élünk a párommal, ő sem magyar. 2 hónapos babánkhoz csak angolul beszélünk, nem is akarom magyarul megtanítani. A családomban nagyon jól beszélik az angolt, ez nem lenne probléma. Magyarországra nem fogunk költözni, csak látogatóba megyünk majd (akkor sem huzamosabb időre) így felesleges lenne tanulnia a nyelvet, amúgy sem szeretném, ha nagyon ragaszkodna ide. Miért néznek le ezért? Akkora baj lenne?
2010. nov. 3. 23:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Hát, elég gáz.

A további véleményem inkább nem irom ide, ma egész nap kultúrált volam eddig...

2010. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
6%
Nemhiszem, ha úgysem akartok visszaköltözni akkor szerintem is fölösleges.
2010. nov. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne baj, ha ragaszkodna M.o-hoz?
2010. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Már ne haragudj,de van képed ezt egy magyar fórumon megkérdezni? Az a bajuk,hogy így megfosztod a gyereket attól,hogy megismerje a gyökereit. Semmilyen kára nem származik belőle,hogy megismer az angolon kívül még egy nyelvet, kultúrát, szokásokat.
2010. nov. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Hát ezt most tényleg nem értem miért itt kérdezed meg magyar anyukák között? :( Gondolod majd azt írjuk hogy igen tök gáz a magyar nyelv és igazad van? Megmondom őszintén nekem is nagyon rosszul esne ha a lányom mondjuk nem akarná magyarul (az ANYAnyelvén) megtanítani a gyerekét, vagy ha mondjuk tesómék akik Amerikában élnek nem tanítanák magyarul egyáltalán a gyerekeiket...

Rosszul esne és nem érteném. De biztos én vagyok korlátolt :)

2010. nov. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%

szerintem nem baj. persze azért az alapokat megtaníthatnád neki.

hasznát venni nemigen fogja.


még valami.

azért gondold át, hogy egy válás esetén egyedül is lenne-e elég pénzed kint élni, gyereket nevelni, mert ha haza kéne költöznöd, akkor azért nem hátrány, ha már beszéli a magyart.

2010. nov. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%
Édes anyanyelvünk... De ahogy gondolod...
2010. nov. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

1. Minden gyerek nyer a kétnyelvűséggel, ha neked balinéz lenne az anyanyelved, akkor is baromi nagy előnnyel indulna, ha az angolon kívül anyanyelvi szinten beszélné. A kétnyelvű emberek baromi könnyen tanulnak ugyanis meg általad hasznosnak tartott nyelveket pl francia, spanyol (ezeket még az angolszász kultúrákban is becsülik valamire)


2. Csak akkor teszel jót neki, ha olyan fokon beszélsz angolul, hogy a körülötted élő anyanyelviek sem jönnek rá, hogy külföldi vagy. Ha ennél rosszabb az angolod, akkor a te akcentusodat sajátítja el a gyerek, esetleg a szókincse hagy maga után kívánnivalókat. Gondolom, hogy baromi profi vagy, de olyan szólásokat pl, hogy "Suba subához, guba gubához" és társai tudsz csípőből mondani neki?


3. Elég szomorú, hogy neked az anyanyelv ennyit jelentett, amin a te édesanyád tanított beszélni neked


4.A férjedet sem értem, neki mindegy???


Ha neked is angolul beszélt az anyukád és a te anyanyelved is az angol, akkor visszavonom.

1 nyelvész-nyelvtanár

2010. nov. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én kis fiam 4 nyelvet hall egyszerre: magyar, angol, ukrán, orosz. A magyar az anyanyelve. Az oroszt hallja még túlnyomóan, majd az angolt. A későbbi nyelvtanulásához ez a többlet sokat fog segíteni. Mert bár nem fog megtanulni oroszul, anyanyelvi beszélőtől, de a kis agya fel fogja ezt dolgozni és segít neki. Ezt a lehetőséget mindenképpen elveszed tőle. Ezt nekem az egyik tanárom mondta, magyar Msc képzésen.
2010. nov. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Szégyelld magad!!
2010. nov. 4. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!