Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2008 szeptember 14-én születet...

2008 szeptember 14-én született meg az első kislányunk. Mennyi idő alatt kell a második babának megszületni?

Figyelt kérdés
2008 őszén vettük a lakást.
2010. nov. 5. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
huh?? kifejtenéd, hogy miért??
2010. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szoc.pol. miatt? Én úgy tudom, hogy 8 éved van.
2010. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Régen szar, ha időre szülsz gyereket, és azért , mert kel...
2010. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Így kevés az információ:(

Általánosságban a következőt tudom mondani:

Abban az esetben ha a hitelszerződés megkötésének időpontjában már volt egy baba és ez rögzítésre került akkor 4 éven belül kell a második babának megszületni.

Ha viszont a szerződés időpontjában még nem volt baba - tehát mind a 2 gyerekre megelőlegező szoc.pol.-t kaptatok akkor 8 éven belül kell a két babának megszületni.

2010. nov. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen a szocpol miatt érdeklődöm. Még nem volt meg a baba, amikor aláírtuk a hitelszerződést. Én is 8 évről tudok, de egy barátnőm szerint az első baba születésétől számított 4 éven belül kell megszületni a másodiknak.
2010. nov. 5. 18:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Én erről nem tudok, most végigfutottam pár oldalt a témában, de nem találtam ilyen kitételt. Ez úgyan nem jelenti azt, hogy nincs:(
2010. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, akár úgy is teljesitheted, hogy a 8. évben ikreket szülsz, szóval nem hinném, hogy az első baba után elő lenne irva, mennyivel kell őt kövesse a második. Ha 8 éved van, akkor az a lényeg, hogy a 8. év végén legyen 2 gyereked. De lehet, hogy rosszul tudom.
2010. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is megelőlegező szocpolt vettünk fel, nekem úgy rémlik, hogy az elsőnek 4, a másodiknak 8 éven belül kell megszületnie.

2010. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8 éven belül kell és úgy tudom nincs külön idő szabva melyiknek mikor.

Az én lányom 2008 08 16.-án született a kisfiam 2 hónapja.

A házhitelt mondjuk 4 éve vettük fel.

2010. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy megvolt-e már az első baba, amikor a támogatást igénybe vettétek. Nekünk akkor volt 8 hónapos a kisfiúnk, 2009. nyarán vettül fel a szocpolt, így a 2. babára csak 4 év van, azaz, 2013. nyaráig kell megszületnie a tesónak, de azt mondta a bankos nő, hogy nem annyira szigorúak, ha akkor vagy épp terhes, azt is elfogadják. Ha nem lett volna még meg a kisfiúnk, akkor úgy nézett volna ki, hogy az elsőre 4, a másodikra 8 év van. Nem értem, hogy nektek nem mondták el ezeket mikor a papírt aláírtárok??? Nekünk legalább fél órán át mondta a nő, hogy mit hogy, még arra is van szabály (ez elég durva), hogy hány hetes korig számítják gyereknek a magzatot, ha pl. valami történik a terhesség alatt.
2010. nov. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!