Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőről lenne kérdésem?...

Szucs oliver kérdése:

Keresztelőről lenne kérdésem? Bővebben lent

Figyelt kérdés

annak idején a szüleim nem kereszteltek meg hol lehetne megkeresztelkednek hogy a márciusban születő babámat is meg tudjam keresztelni?

Pénzt kell adni vagy ez hogy működik?

Gúnyos válaszokat nem kérek, most van csak lehetőségem.

Köszönöm előre is


2010. nov. 7. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet úgy hogy ahol laksz, az ottani templomba bemész, megkérdezwd a papot megkeresztelne-e!? Megmondja mikor, és megkeresztel! Ingyen van, borítékban szoktak adni 2000-5000-10.000 ftot.

De szerintem ha a babàdat keresztelik, akkor keresztelkedj meg, egyszerre mindkettőtöket megkeresztel!

2010. nov. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a babát akkor is megkeresztelik ha te nem vagy megkeresztelve!
2010. nov. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nem kell megkeresztelkedned, még római katolikus templomban történő kereszteléskor sem. (én sem vagyok mégis megkeresztelték a babámat, sőt a keresztszólő zsidó vallású...)

Amúgy ha meg akarnál is keresztelkedni, hosszú procedúra katolikusban. Reformátusban 2 hét. Döntsd el, melyik vallás van hozzád közelebb.

2010. nov. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Akkor a református egyszerűbb?

Én nem is hallottam róla hogy ha nem vagyok megkeresztelve akkor is megkeresztelik a babát.

Mégegyszer köszönöm

2010. nov. 8. 10:28
 5/11 anonim ***** válasza:

Mi katolikus keresztelőt tartottunk a fiamnak és én nem vagyok megkeresztelve. Mikor rákérdeztem hogy kell-e azt mondta a pap, hogy nem, csak az egyik keresztszülő legyen legalább megkeresztelve.

Egyébként nekünk a templomi esküvőnk is úgy volt, hogy csak a férjem volt megkeresztelve, én nem.

Semmi probléma nem volt belőle.

A keresztelőn fizetni nem kellett semmit.

2010. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a pap azt szokta mondani, hogy a keresztség "jár" a gyermeknek, hiszen bűntelenül született, ha a szülei nem hívők, nem keresztelkedtek, a gyerek arról nem tehet. Lényeg, hogy a leendő keresztszülő meg van-e keresztelve, fizetve van-e az egyházadó. Nálunk elvált férfi/nő nem foghatja a babát. Előtte mindenkinek meg kellett gyónni, volt egy kis elbeszélgetés, de nagyon laza, a mi papunk 38 éves. Kérdezz rá, ott ahol élsz. A miénk pénzt nem fogadott el, így egy üveg minőségi italt kapott a keresztszülőktől és a perselybe tettünk pénzt, plusz meghívtuk vacsorára a keresztelő után.
2010. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. nov. 9. 13:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan a katolikus egyházban nem keresztelhetik meg a gyermekedet, ha Te nem vagy megkeresztelve. Ez annyiban logikus is, hogy a keresztelőn ígéretet teszel arra, hogy a katolikus hitre neveled a gyermeked, nos ez elég nehézkes, ha Te nem vagy benne a dologban.

Másrészről sok pap (saját szakállára) úgy áll hozzá, hogy nem jó "elzavarni" azokat, akik jönnek önszántukból. Ezt is logikusnak tartom az ellentmondás ellenére.


Tehát gyakorlatilag minden azon múlik, hogy milyen papot találsz. Szerintem ha ilyen "rugalmasabb fajtát", akkor nem számít, hogy Te nem vagy megkeresztelve, megkereszteli a picit.

Keresztszülőből hivatalosan egy is "elég", szokás hogy ketten vannak, de nem kötelező. (Egyik lányomnak pl. csak keresztapja van, az illető ha majd megnősül, akkor kapunk hozzá egy keresztanyát is), illetve nekem is "csak" keresztmamám van, akit én választottam 15 évesen, amikor megkeresztelkedtem.

A felnőttkeresztség előkészületi ideje két év, szóval az, hogy Téged ripsz-ropsz megkereszteljenek, elég valószínűtlen. (Az egyház ezzel arra törekszik, hogy azok lépjenek be, akik tényleg komolyan gondolják, ugyanakkor ennek a rendszernek is megvan a rugalmatlansága...)


Az viszont csak magán kíváncsiság, hogy miért fontos Nektek a keresztség, ha ti nem tartoztok az egyházhoz?

2010. nov. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A párom meg van keresztelve elsőáldozó és bérmálkozó is volt.

Én nem vagyok csak,hiszek Istenben, csak szüleim nem úgy álltak hozzá a dologhoz hogy megkereszteljenek.

Szeretném hogy meg legyen keresztelve a lányom és szeretném ha én is meg lennék,mint majdnem minden ember.

Nekem emiatt gátlásaim is vannak, mert anyósom elég vallásos, és nem tudom mit szólna hogy kiderülne nem vagyok megkeresztelve.

Kitagadna szerintem ez nála égbekiáltó bűn szerintem.

2010. nov. 9. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint egyházi esküvőtök volt. Ott nem volt gond, hogy nem vagy megkeresztelve? Csak azért kérdezem, mert hogy elméletileg ez is "szabálytalan", bár szerintem ez nem olyan nagy gond, hiszen túlnyomóan olyan dolgokat fogad meg az ember, amiket egy "polgári" esküvőn is...


Viszont ha a férjed meg van keresztelve, Te hiszel, akkor esélyes, hogy megkeresztelik a picit, és jó is. Ha szeretnéd, akkor indulj el az úton, mert letelik az a katekumenátusi két év, anyósoddal meg ne foglalkozz. Hogy megkereszteltek-e pici korodban, az nem tőled függ, semmiképp nem mondanám, hogy "bűn", ha meg tényleg érdekel a dolog, akkor a lehetőség meg van rá! Sosem késő ebbe bele vágni.

Egy biztos, Isten nem úgy "méricskél", mint mi emberek, úgyhogy hajrá!

És gratulálok a babához!

előző

2010. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!