Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az miért jó, ha csak 30 órát...

Az miért jó, ha csak 30 órát lehet majd gyes mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Gyesbő kevesen élnek meg. Bölcsi kevés van.

Ettől majd lesz részmunkaidős foglalkoztatás?

Vagy lemond anyuka/apuka a gyesről és egy hónap múlva már ki is rúghatják?

Aki nem tud úgy mahinálni, hogy papíron dolgozik 6 órát, igaziból 8-at azzal mi lesz így vajh?


2010. nov. 8. 12:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem elbőgtem magam a hír hallatán.

A 30 órás munkahetet azzal indokolják, hogy így az anya többet lehet a gyermekével!

Nos, az én fiam bölcsődébe jár, é pedig hamarosan dolgozni fogok napi 8 órában, mivel nálunk hivatali munkarend van, ezen változtatni nem tudunk.

Ha lecsökkentik a munkaidő, akkor nem kellek majd sehova sem, megkérek, keressek máshol munkát, mert nekik olyan ember kell, akit 40 órában tudnak foglalkoztatni! Az én munkahelyemen képtelenség a részmunkaidős foglalkoztatás, a reggeli kezdés időpontja biztos, de a munka befejezésének időpontja sosem garantált.


Én pedig nem hiába megyek vissza dolgozni, azért mert kell a pénz. A gyermekeimet időben kell vinnem az oviba, bölcsibe, ezen a 2 órával könnyített napok sem tudnak változtatni!


Vagy lehet, épp arra számítana, hogy lemondjunk a GYES-ről, vagy akár nagymama menjen GYES-re. Ha a GYES-ről lemondunk, akkor sok anyukának igen nehéz lenne a helyzete!

2010. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%

Sztem ezekkel nem áll összefüggésben a fő kérdésed, amiket utána leírtál. Gyesből nem lehet megélni, ez tiszta sor. De ha vki 8 órában visszamegy dolgozni, akkor ne akarja még mellé a gyest is. A gyes annak jár, aki otthon neveli a gyerekét, és nem főállásban dolgozik + csak mellékesen anyuka. A 6 óra meló+gyes együtt kitesz annyit, mintha 8 órában dolgoznál (átlag fizó), és mellette több időd marad a gyerekre.

Ezzel én teljesen egyet értek. Persze, jól jönne, hogy a gyerek 3 éves koráig a 8 órás fizetésemen felül még kapok 25 ezer ft-ot, de nem tisztességes.

(mondom ezt úgy, hogy 3 gyerekem van, a kicsit fél év múlva nemtom hová tenni, pedig vissza kellene mennem legalább 4 órában nekem is, mert gyesből nem lehet ugye megélni..)


Mellesleg ettől sztem nem lesz a részmunkaidős foglalkoztatás jobban kedvelt. Mert több embert kellene részmunkaidőben foglalkoztatniuk a cégeknek, akik után többet kel fizetniük, több a papírmunka, stb. A hátuk közepére se kívánják sajnos. :S

2010. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%

Én örülök, hogy egyáltalán lesz gyes, és örülök, hogy nem 4 órában lehet majd mellette dolgozni. Ennél a kettőnél ez is jobb.

Amúgy ha nem kapja a szülő a gyest, akkor sem rúghatják ki a gyerek 3 éves koráig.

2010. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
64%

És mi lesz az állami szférában foglalkoztatottakkal? Ahol nincs részmunkaidő foglalkoztatás? Az ne menjen vissza dolgozni, s maradjon otthon GYES-en, mert nem tud 4 órában dolgozni, csak 8-ban?

A GYES alanyi jogon jár, a törvény nem szabályozza, hogy mellette nem lehet dolgozni! GYES még annak is jár, aki soha életében egy percet sem dolgozott, akkor ennyi erővel ez is igazságtalan!

2010. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Én állami szférában dolgozom, és ha kérem, akkor kötelesek foglalkoztatni részmunkaidőben (most mondta a személyügyes)
2010. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

A gyes folyósításához volt kötve a védettség eddig, nem a gyerek életkorához.

Nálunk a kolléganő lemondta, mert apa igényelte és rá egy hónapra már repült is,hiába volt 3 évnél fiatalabb a gyerek.

Az, hogy nem gyeshez kötött, az azokra lett volna vonatkozó, akiknél csak 2 éves korig járt volna a gyes és nem maradhattak volna otthon és ezzel csikarták volna ki a cégektől, hogy ki ne rúghassák az anyákat.

Láttatok erről valahol valamit, hogy ez most hogy lesz?

2010. nov. 8. 13:10
 7/29 A kérdező kommentje:
Én nem állami szférában dolgoztam és körberöhögtek amikor mondtam, hogy részmunkaidőt szeretnék. Ilyen nincs. Nem is lesz, nem is kell nekik ilyen ember, aki ráadásul anyuka kisgyerekkel, mert nem teljesértékű és nem lehet rá számítani, kolonc...idézőjel bezár :(
2010. nov. 8. 13:12
 8/29 anonim ***** válasza:
48%

Azért jó NEKIK, mert ha ha visszamész a gyed lejárt után dolgozni, és még járna gyes a 3. évben, na kkor azt nem kell kifizetniük.

A fiam 2000-ben született, akkor is fidesz:-((( volt és akkor csak 4 órában lehetett gyes mellett doolgozni

2010. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Vagy maradsz a gyesért otthon, ha megélsz belőle, mert részmunkaidő nincs és ettől a rendelettől nem hinném, hogy lesz...vagy visszamész és ahogy lehet kirúgnak....:(
2010. nov. 8. 13:16
 10/29 A kérdező kommentje:
akkoriban az anyák többsége talált 4órás munkát?
2010. nov. 8. 13:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!