Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire tartod saját magadat...

Mennyire tartod saját magadat jó anyának? Szerinted anyaként mik az erősségeid, és a gyengeségeid?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sose vagyok elégedett magammal szóval...nem tartom jónak magam :) Amiben nem vagyok elég jó: mindkét gyerekem pont egyformán szeretni annak ellenére hogy lányt mindig is jobban szerettem volna, mint fiút..:(

Hogy nem vagyok elég türelmes velük sokszor, többször emelem fel a hangom, mint kéne.

Ami viszont jó: hagyom őket szabadon kibontakozni, nem mászok rájuk, nem telepszek rájuk, nem végzek el mindent helyettük hogy aztán a fejükhöz vágjam:) Önálló lényeknek személyiségeknek tekintem őket akik nem az én tulajdonaim hanem "csak" ajándékok az élettől, hogy pont őket kaptam és velük élhetek.

Röviden ennyi.

2010. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó kérdés. Az,hogy milyen anya vagyok inkább ítélje meg a lányom majd, én nem szeretném. Igyekszem neki mindenben a legtöbbet megadni,ami tőlem telik.
2010. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap más lenne a válaszom!Mert minden nap más!

Egyik nap jobb és akkor úgy érzemm mindent megtudok oldani.Nem kellett a gyerekekkel morogni, nem voltm ideges, rend van a házba, jó a kedvem és minden patentul ment.Tehát jó anyának érzem magam.

Másnap rosszul ébred mindenki,még nincs 8 óra és már felidegesít a gyerek.Türelmetlen vagyok (gyengém), még az is nehezen megy hogy elinduljunk valahova.

Gyereknek hiába beszélek, sza..ik rám.Bőg mindenért.Elegem van mindenből és estére néha a sírógörcs kerülget hogy miért nincs egy kicsit több türelmem hozzájuk.Mert más anyuka nem így csinálja mint én...

Gyengeség közé sorolnám azt is hogy megveszek neki mindent amit csak lehet hogy mindenük meglegyen.Nem csak ruhára v játékra gondolok, pl: karácsonyra lcd tv -t kapott stb stb....Ez sem jó!

Errősségem?Majd ha eszembejut vmi, leírom.De szerintem nincs ilyen!

2010. nov. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem mindent megtenni azert hogy a fiam jol erezze magat, fejlodjon, stb. Azt hogy jo anya vagyok-e azt csak a fiam fogja tudni eldonteni, de remelem igen :)
2010. nov. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A férjem szerint csapnivaló anya vagyok.Szerintem is néha.

Olyankor feszült és ingerült vagyok.Egyébként mindent megteszek a gyerekekért.

2010. nov. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én jó anyának tartom magamat, viszont annál rosszabb háziasszonynak :S

A takarítással/lakással nincs gond, de a főzés!! Szerintem nálam rosszabbul senki nem főz a földön... :( a múltkor még a fagyasztott előre gyártott pizzát is odaégettem :(

2010. nov. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mostanában gondolkodtam pont ezen...

tegnap mondtam is a férjemnek,hogy így 2 gyerek után rájöttem,hogy nem vagyok az a "foglalkozós" típus.Nem nagyon szeretek leülni velük játszani.Vagyis nem egész álló nap.Nekem is vannak időszakok,mikor bármire rá tud venni a nagyobbik(2éves).Erősségnek tartom azt is,hogy próbálom a lehető legtöbbet kihozni a családból.Apa csak hétvégente van.ilyenkor fix programok...és szeretem a minőségit megvenni nekik.Főleg a kajából.

a gyengém is ez :-) indet összevásárlok nekik,címszóval,hogy meg legyen mindenük,ami nekünk anno nem.És az is gyengeség jele,hogy többször vagyok türelmetlen,mint kellene.Holott ők nem tehetnek róla.

Viszont egy biztos,imádom őket!

2010. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Gyengém: sokszor vagyok ingerült, türelmetlen, hirtelen haragú! :-( És bármennyire is szeretek egyébként játszani, és tudom, hogy ez minden vágyuk, hogy anya játsszon velük....néha nagyon nehéz rávennem magam az önfeledt játékra, főleg, ha közben kupi van, mosatlanhegyek a konyhában, piszkos ruhák zsákszám a mosókonyhában...stb.


Erősségem: ha minden flott, (viszonylag) rendben a ház, van kaja, tiszta ruha...stb....akkor nagyon jól le tudok menni "gyerekbe", és igazi nagy mindent bele játékokat szoktam játszani velük, amit rettenetesen élveznek. Meséket játszunk el, beöltözünk...vagy nagy kézműveskedés, alkotó délután, amikor agyagozunk óriás papírra festünk, dobozvárost építünk, bábokat készítünk.


De ehhez az kell, hogy harmónia legyen bennem. Azt meg olyan nehéz összekaparni! :-(

2010. nov. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Pont mint a 21:47-es.Ilyen vagyok én is,akár én is írhattam volna:)
2010. nov. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Gyengém:sokat engedek

Erősségem:határtalan türelmes vagyok.

A férjem sokszor mondja,biztos nem vagyok normális.Amin ő már rég kiborult én még mindig állom a sarat.

Van min változtatnom,de szerintem aki SZERETI a gyermekét rossz anya nem lehet.

2010. nov. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!