Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem tud saját dokit...

Aki nem tud saját dokit fogadni az inkább ne is szüljön?

Figyelt kérdés

Ügyeleten szültem, vágtak, repedtem, sokat varrtak,így nem rohangáltam már másnap a kórház folyosóján, kellett idő, mire összekaptam magam.

Sógornőm magán klinikán szült, szintén vágták, de nem annyit, másnap már úgy nézett ki, mint aki nem is szült..anyósom meg van róla győződve, hogy azért mert neki volt dokija, nekem nem..:S

Mondtam, hogy tök jófejek voltak velem végig, oké, nem tudom mi lett volna, ha van dokim, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy sokkal jobb lett volna.Anyósom azt mondja, lehet nem jókor vágtak vagy valami történt.

Nem tehettük meg, hogy fizessünk.Sógornőmnek meg voltak már előtte is nőgyógyászati gondjai, a dokija magán klinikán dolgozik, megtehették, hogy fizessenek, és én ezt teljesen megértem,jól tette.Anyósom persze nem tudja mennyit fizettek, csak mondta, hogy azért nem lehet annyira durván sok, neki is volt mindig dokija, pedig nem álltak jól...:S

Most tervezzük a következő babát, de nem hinném, hogy lesz dokim...inkább szülésznőt fogadnék esetleg.

Ja és mindkettőnknek első baba.


2011. dec. 4. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Anyósodnak nincs igaza.

Természetesen van különbség gátmetszés és gátmetszés között, de szinte biztos, hogy a végkifejlet nem attól függ, hogy mennyit fizetsz az orvosnak.


És alkati kérdés is, hogy hogyan regenerálódik valaki...


És a vágás mértéke is az adott helyzettől/baba méretétől stb. függhet.

2011. dec. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát igen, ez az, hogy nekem eleve érzékenyebbek a szöveteim...ezt a doki is mondta.Azt mondta, hogy ez sajnos megesik, hogy reped az ember, nem lehet előre kiszámítani.És ráadásul belül repedtem, szóval ez tényleg a tágulás miatt volt...
2011. dec. 4. 21:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Én kétszer szültem ugyanannál az orvosnál fogadott volt. És az elsőnél vágott a másodiknál vágott és repedtem!
2011. dec. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, nem fogadott orvos függő szerintem. Nekem nem volt, ügyeletesnél születtem. Állítom jobban el lettem látva, mint az az anyuka aki többszázezerért fogadott orvost!


A repedés-vágás-varrás-begyulladás nem dokifüggő, hanem az anyukától az aktuális terhességétől.

2011. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem se volt fogadott orvosom, egyik szülésemnél sem.Első szülés után már másnap,tök jól voltam sétálgattam meg minden.A második szülés után két hétig felkeni is alig bírtam.Mind a kétszer,oda figyeltek rám,nem volt semmi gond,csak hát nincs két egyforma szülés.
2011. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)reélem a következőnél nem repedek majd.
2011. dec. 5. 08:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy nincs igaza anyósodnak. Fogadott doki nélkül szültem, kívül-belül repedtem és már szülés után is tudtam menni. Na persze a sebességgel voltak gondok :)
2011. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ja:))nálam is inkább a sebességgel volt gond:)meg úgy néztem ki mint aki a baba-toligát járókeretnek használja:)
2011. dec. 5. 09:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdez!

Gondolkozz logikusan. Szerinted azért kell fogadott doki, hogy kisebbet vágjon?

Nekem nem volt fogadott orvosom. De nem engedtem a vágást. Repedtem, összevarrták. Másnaptól probléma nélkül tudtam járni, kelni, ülni, mindent. Megjegyzem, a varrást is kár volt, mert egy enyhe érzékenység megmaradt, ami szerintem azért mert rosszul varrták. vannak ismerőseim akik kórházon kívül szültek, első gyermeket is. Kisebb repedéseik voltak, de szépen összeforrtak. Nekem viszont elszúrták. Sőt, ha nem a nekik megfelelő pózban kellene szülni, a repedéstől is megkímélhettek volna. Hát, így jár, aki másra bízza a szülését! :D

Továbbá: aki kórházban szül, azt sürgetik kinyomáskor, a gyereket kipréselik - hát hogyne repednénk? Ők öt percet nem tudnak már várni. Kell rémisztgetni, hogy a gyerek nem kap levegőt. Több ezer és több millió éven keresztül, amikor még nem préselték ki a hüvelyen, úgy hogy az szétszakadjon, hogyan kaptak levegőt a gyerekek? Nahát. Ez a tudomány. Hova fejlődik?!

Továbbá, a méhlepényt is 3 percen belül meg kell szülni. Nehogy baj legyen. Az nem baj, ha ők a normális leválást nem várják meg és lekaparják a méhfalról és a nők egy-másfél hónapig véreznek a kikaparás miatt. És ezek után, még merik azt állítani, hogy az orvosok várandós gondozást végeznek?

2011. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Félig értek csak Veled egyet.

Én is természetesség párti vagyok abszolút és gátvédelem párti, és ki is használom a "régi bábák" minden tudományát, de azért régebben rengeteg anya-magzat ott maradt szülés közben. Az orvostudomány most tud olyan dolgokat, amikkel akkoriban nem tudtak segíteni. Az más kérdés, hogy "elővigyázatosságból" olyankor is alkalmazzák a mesterséges dolgokat, amikor nem kéne... :o(


Amúgy megkérdeztem a szülésznőmet, hogy régen mit csináltak a repedéssel/szakadással a bábák, és azt mondta, hogy semmit, hagyták úgy összenőni ahogy volt. Hát ennek is vannak azért következményei, mind a házaséletre, mind egy következő szülésre. Mert pici repedés esetén jó lehet, de ha nagy szakadás van, abba jobb nem belegondolni...

2011. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!