Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet olyat csinálni hogy nem...

Szucs oliver kérdése:

Lehet olyat csinálni hogy nem megbizható a főnököm és saját magam adom le a táppénzes papiromat az oepnek?

Figyelt kérdés

Ha igen, mégis hogyan??

Személyesen vagy postán is akár?

Több mint 4 hónapja nem dolgozom (veszélyeztetett terhesség) én mindig időben ladom a főnökömnek,de még nem kaptam csak egy havit.

Tuti az ő hibája, szeptember végén bementem az oepbe semmi papir nem volt még leadva.

Később utána érdeklődtem és szeptember 29-én lett leadva az első, majd oktober 18-án már kaptam is a pénzt.

De azóta semmi.

S.o.s!!!!


2010. nov. 10. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyukám járt ugyan így,neki azt mondták a tb-nél,hogy csak ha passzív táppénzes lesz,tehát egy év után,akkor adhatja le ő a táppénzes papírját.Addig a munkáltatónak kell odaadni,sajnos így vagyunk mi ,ő meg b...a időben elküldeni,ezáltal csúszik a pénz is.
2010. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2010. nov. 10. 12:10
 3/11 anonim ***** válasza:

a gond ott van, hogy a munkáltatónak ki kell töltenie egy adatlapot pl. hogy eddig mennyi betegszabadságot használtál el, meg efélék. ezzel együtt kell a táppénzes papírt továbbküldenie.


mi csináltunk már olyat, hasonló megbízhatatlan cégnél (párom cége volt), hogy szereztem ilyen nyomtatványt, bevittem a céghez ráültem a főkönyvelőre, hogy töltse ki és amikor megvolt, én küldtem be az egészet a TB-nek.

2010. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ:)

nem lenne ez sem egy rossz megoldás, csak a főnököm mióta kirúgta a titkárnőt, a papirok rejtélyes módon eltűnnek...

Tavaly április óta fizetés elszámolásos papirt se kaptam.

Még csoda hogy be voltam jelentve és ebbe legalább nem hazudott...

2010. nov. 10. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a sebességgel volt gond. Leadom az irodában, x nap míg elviszik a könyvelőnek és újabb x nap, amíg ő leadja.


Megoldás:

Táppénzes papírt megkaptam, beszkenneltem, elpostáztam a TB-nek az eredetit, a szkennelt példány meg ment mailen a főnökömnek és a könyvelőnek is egyszerre. Semmi gond nem volt.

Ha szkennelni nem tudsz másold le, eredeti tb-nek, másolat be a főnöknek és írd rá, hogy tb-nek elküldve.


Az első táppénz lassabban jön, mert iktatniuk kell, ami nehézkes, de utána a kutyanyelves papírral havonta már sima ügy.

2010. nov. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én minden táppénzes papíromat lefénymásoltam, és ha nem jön még sokáig a pénz, beviszem az oep hez, hogy nézzenek utána. Utána nem lesz kedve szarozni.
2010. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

A háziorvosom mondta hogyha szükséges akkor az egészet újból megirja,hogy ezen ne muljon.

Mi a cim ahova kellene küldeni és mit kell még beleirni vagy nem kell semmit csak a papir és kész??

Ajánlottan vagy sima levélben?

2010. nov. 10. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem várnék,kérj a háziorvostól új táppénzes papírokat, fénymásold le, aztán az eredetit add fel postán az OEP-nek egy levél kíséretében, hogy miért is küldöd te és nem a munkáltatód.
2010. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp ajánlottan,hogy nyoma legyen.
2010. nov. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a Teve utcai oep-nek van egy száma ahol adnak felvilágosítást, én is ott kérdeztem utána mindennek.

ha beírod a google-be kiadja.

2010. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!