Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az Ádám és a...

Mi a véleményed az Ádám és a Dávid nevekről?

Figyelt kérdés

Melyik tetszik jobban? Miért?

Csak mert olyan sokszor van együtt ez a két név, szerintem nagyon különböznek. Nekem az egyik nagyon tetszik, a másik nagyon nem, ezért is találom érdekesnek, hogy elvileg "egy kategória". Érdekel más mit gondol :)


2010. nov. 15. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Ádám nagyon tetszik, a Dávid közömbös.
2010. nov. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm gyereke is Ádám Dávid. Felénk amúgy nagyon elterjedt mindkettő név, az Ádám jobban tetszik nekem.
2010. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fiamat Ádámnak hívják. Ha nem Ádám lett volna, akkor Dávid lett volna! :D :D :D
2010. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam Ádámnak hívják. Szerintem azért jó ez a név, mert egy ovis kisfiúnak is aranyos, meg egy komoly férfinek is való. A Dávid nem annyira tetszik.
2010. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a Dávid tetszik jobban (bár az Ádám is számításba jött). Tetszik, mert ősi név. É számomomra sokat jelent. Az Ádámról nem tudok semmit. De ettől független azért tetszik az is:)
2010. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kissé elfogult vagyok, a férjem Ádám. De tőle függetlenül is tetszik a név! Csatlakoznék a 18.17-es hozzászólóhoz, jól hangzik kisfiúnak és felnőttnek egyaránt.
2010. nov. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ahogy látom, általában osztjátok a véleményemet, nekem is az Ádám tetszik nagyon :)
2010. nov. 15. 19:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nekem az Ádám, Dávid, Dani olyan hasonló. Nem adnám a gyerekemnek, de ha választani kéne akkor a Dávid biztos kilőve. Amúgy így hívtak volna ha fiúnak születek (:
2010. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Dávid nagyon tetszik, egyik kedvencem. De nálunk ki van zárva, mert a családban van már Dávid é mert egyik ismerősünknek ugyanaz a neve. (Simon Dávid)

Az Ádám nem tetszik, mert bárgyú kisfiú jut róla eszembe, ugyanis két bárgyú ismerősöm neve Ádám. Ne haragudj!

2010. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ádám lettem volna, ha fiúnak születek:) egy nagy szerelmem volt Ádám...mikor kislány voltam, Ádám fiamról álmodoztam....nem adtam végül ezt a nevet, nehogy arra az exre emlékezzek folyton ,mikor a nevèt mondom....de most, igy 15 év távlatából kezd elszemélytelenedni:) szóval tetszik még mindig.
2010. nov. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!