Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ennek a kérdésnek...

Szerintetek ennek a kérdésnek valós a háttere?

Figyelt kérdés
Szerintem nem. Már az alap kérdés gyanus volt, de ahogy elolvastam a kommentet, egyből lejött, hogy ez nem lehet igaz. Nem tudom másokkal mi van, nem olvassák el rendesen, vagy túl nagy szenzáció, ha valaki 14 évesen terhes, és arra rögtön válaszolni kell, hát nem tudom. De ilyen nincs, hogy a védőnő azt mondja, hogy nincs sok esélyük a terhességre. Eleve ránézésre ezt nem tudja megmondani, másrészt pont az a dolga, hogy a védekezést beléjük sulykolja. És mindez a 62. válasz után merült fel valakiben.
2010. nov. 16. 19:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2010. nov. 16. 19:52
 2/14 anonim ***** válasza:
24%
És ha mégis igaz a kérdés, akkor vajon mit érezhet a lány, hogy ezt így a képébe vágták segítség helyett?
2010. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok, annyit teszek hozzá, hogy szerintem jobb, ha egy kamu kérdésre normális választ adsz, mint kamunak bélyegezni egy olyan ember kérdését, aki tényleg segítségre szorulna.
2010. nov. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyrészt, egy 14 éves lány, nem az itteni válaszokból fogja eldönteni, hogy mit csináljon, hanem amit a szüleivel megbeszél, és amit ők jónak látnak. De amúgy én sem béleygzek meg csak úgy egy kérdést sem, hogy tuti kamu, de ez biztos az. Ilyet nem mond a védőnő egy 14 évesre lányra csak úgy ránézésre, hogy nem sok esélye van teherbe esni. Másrészről mostanában sok itt az unatkozó tini, nem ez az első ilyen jellegü kérdés.
2010. nov. 16. 20:06
 5/14 A kérdező kommentje:
És az a szomorú, hogy ők visszaélnek az emberekkel, akik irogatnak, próbálnak segíteni, tanácsot adnak, ők meg csak röhögnek rajta.
2010. nov. 16. 20:08
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Nekem erről az jutott eszembe, hogy a napokban volt egy pár kamu kérdés: pl. 16 hónapos babának lehet-e adni már őszibarackot és almát, természetesen csak és kizárólag turmixolva (azt még hozzátette a kérdező, hogy a férje nem engedi, hogy orvoshoz vigyék a gyereket...), a másik kérdés pedig az volt, hogy hány hetes babának lehet adni chilit, mert a kérdező és a férje is nagyon szereti, és gondolták megkóstoltatnák a másfél hónapos babával...

Mindkét kérdést törölték.

2010. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is olvastam a kérdést. Nekem is a védőnős témánál lett gyanús. Mit keres egy 14 éves lány védőnőnél? (teherbe esés előtt) Kapott választ bőven (szerintem hasznosakat is), ha csak poén remélem jól szórakozott, ha nem segítségből nem volt hiány.
2010. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Én arra gondoltam, hogy nem az egész kamu, csak a védőnős része esetleg, mert nem akarja felvállalni a lány, hogy azért nem védekeztek, mert hülyék voltak, inkább egy védőnőre keni. De attól még lehet igazi a probléma. Szomorú, hogyha igaz, de a mai világban egyáltalán nem meglepő.
2010. nov. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is eléggé kamuszagú, bár manapság ki tudja.

Mindenesetre elborzaszt, hogy a 21. században, az ultra hiperszuper technika és a fejlődés idejében még mindig ekkora problémát jelent az egyszerű biológia. Pedig az emberi szervezet nem változott a haladással, még mindig ugyanúgy működik, csak okosabbak lettünk. És ezzel egyenesen arányosan egyre nagyobb baromságokat találunk ki. A tudatlanság annyira hihetetlen méreteket ölt, hogy húha.

A kedvencem a linkelt kérdésből:

"Mondhat olyat a védőnő. Mégpedig azért, mert az, hogy menstruálni kezd egy lány nem jelenti azt, hogy egészen biztosan van peteérése is, pláne az első néhány alkalomnál-persze nem kizárt."


Szerintetek komolyan van ember aki ilyen hülye? Mert hogy alap ismeretekkel sem rendelkezik biológiából, az oké, de ha ilyen ostobák az eberek, akkor nem vagyok meglepve a sok tiniterhességen.

2010. nov. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, az általad bemásolt válasz nálam is kiverte a biztosítékot! :) Nagyon durva, de még ha igy is van, hogy még nincs minden hónapban esetleg peteérése, akkor se mond ilyet egy védőnő, mert nagyon jól tudja, hogy a fiatalok sokszor hadilábon állnak a védekezéssel, és inkább arra fog ösztönözni mindenkit, hogy védekezzenek.

Úgyhogy ez a része a kérdésnek tuti nem igaz, bár lehet, hogy a többi igen, és most ezzel védi magát.

Múltkor egy olyan egyértelműen kamu kérdéssel találkoztam, hogy ott meg a 18 éves pasi már tudta magáról, hogy nem jók a spermái, és azért nem védekeztek egyszer, mert hogy úgy sem valószínü. :) Mondjuk aztán nem ezen a dolgon csúszott el a története. :) Csak nekem megint ez lett gyanús, hogy ilyen "meddő" jellegü dologra akarja kenni a nem védekezést.

2010. nov. 16. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!