Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik név hangzik jobban?...

Melyik név hangzik jobban? Ajsa Réna vagy Ajsa Cséna? Nem tudunk dűlőre jutni.

Figyelt kérdés
2009. jan. 12. 15:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első.
2009. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
az első variáció. És annyira talán nem is furcsa hangzású mint a második...cséna? van ilyen név tényleg?
2009. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem magasan a Réna viszi a pálmát a Cséna előtt. gyönyörű a vezetéknévvel együtt a hangzása.
2009. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Rena jobban tetszik. Kulonben lany v. fiu nev?
2009. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első. A második változatba belebotlik a nyelvem:D Isten őrizz, hogy még a vetetéknevetekben is legyen S betű:D
2009. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom női, mivel az Ajsa női név:)
2009. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönjük a válaszokat!!

Az Ajsa nem a vezetékneve, hanem az is a keresztneve lesz, 2 neve lesz a picinek. Nekem is az első tetszik jobban csak olyan a hangzása, mintha azt mondanánk, hogy "ajs aréna". Nekem amúgy a Rella Réna tetszene csak az is olyan, mintha azt mondanánk, hogy "rell aréna" Olyan "arénás" nem?? Fordítva meg, nem nagyon jó.

Igen, van olyan név, hogy Cséna.

Még1szer köszönöm a válaszokat!!

2009. jan. 12. 15:24
 8/14 A kérdező kommentje:

Van a vezetéknévben is S betű. :) Vagyis SZ.

Lány nevek.

2009. jan. 12. 15:26
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hát ha csak is magyarországon fogja használni 8mert kicsit olyan mintha nem magyar apuka lenne) akkor mindegyikel baja lesz. a rénát állandóan rékázni fogják. a csénát meg nem fogják érteni. na családnévröl nem is beszélve de azon nem tudtok változtatni.

Ha arra gondolsz hogy egyszer a gyerek életében külföldön fog élni rövidebb hosszabb idejig akkor a Cséna állandó bajlódás lesz.mert ugye máshol nincs CS, és még kiejteni is nehezen fogják. Réna sokkal egyszerübb. nekem a férjem nem magyar és mivel külföldön élek már régóta nagyon sok bajom van a nevemmel. a családnevem is nehéz de még a keresztnevemet sem tudják kiejteni. leírni meg nem egyáltalán enm. ezért pl most nyitottam új bankszámlát kártyával, és 3x rontották el a kártyán a nevemet. (oké én sem néztem meg hogy a kártyán jó e mert a számlán jól írta ki a személyimböl)

szóval mi a férjemmel olyan neveket keresünk amit a világ sok nyelvén letudják írni de a magyar nagyszülöknek is könnyü legyen kiejteni. Pl Emma, Anna, stb.

ez csak egy jó tanács, amúgy Réna.

2009. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Eloszor en is ugy gondoltam, hogy a 2 nev az a keresztnev lehet, de mivel elolvastam a hozzaszolasokat, valaki ugy irta, hogy a vezeteknevevel gyonyoruen hangzik, hat akkor gondoltam igy v. es keresztn. is egyben.

Ha 2 nevet adtok, azt gondolom csak papiron fogjatok hasznalni csak, nem? Vagy meg nem tudjatok elore. De jobb, ha egyet fogtok csak hasznalni, mert majd meglatod, te magad fogsz belefaradni az orokos magyarazkodasba, es betuzesekbe. Nem rosszindulatbol irom am neked, remelem hogy nem sertelek meg vele, tenyleg.

A parom kulfoldi nekem is, es naluk letezik vezetek, kozepso es keresztnev is. A babanknak szeretett volna adni tobbfele nevet is, osszesen lett volna az anyakonyveben 4 neve. En oszinten mondva tomboltam, hiszen tudom, hogy a nevekbol kesobb mennyi idegorlo problema es meg csufolodas is lehet a suliban.

Igy csak vezetek es keresztnev van, boven eleg, o itthon szolitja meg mashogy is, de ez engem nem zavar. Nekem a lenyeg, hogyha adatlapot kell kitolteni gyorsan, es egyszeruen menjen.

Remelem nem haragszol hogy leirtam, persze mindenki annyi nevet ad a gyerekenek es olyat amit o szeretne, de nagyon gondoljatok meg hogy melyik lesz a vegleges nev, szia.

2009. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!