Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jön a karácsony. Miért nincs...

Jön a karácsony. Miért nincs 13. havi gyes és családi pótlék?

Figyelt kérdés
csak úgy eszembe jutott, mert a férjem kap 13. havi fizetést, és valamikor 13. havi nyugdíj is volt. Miért nem lehet 13. havi gyest és csp-t is bevezetni? Föleg azokra gondolok itt elsösorban akik egyedül nevelik a gyermeküket. Ök miböl karácsonyoznak?:((
2010. nov. 18. 11:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Örülj neki, hogy a férjed kap 13. havi fizetést :)

Ugyanabból karácsonyoznak, mint az összes többi: jó esetben igyekszik elosztani a költségeket kb. szeptember óta...

2010. nov. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, az én férjem sem kap legalább 8 éve 13. havit... még annak örül az ember, ha van munkahelye.


A plusz pénz természetesen jól jönne, de miből? Még a családi pótlék sem fog emelkedni, de még az is jó, hogy legalább van!

2010. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Megértem, hogy jól esne, de azért az ilyen kérdések egy kicsit engem kiakasztanak. (bocs)


A GYES és a családi pótlék már önmagában is egy segély, egy plusszjuttatás, aminek örülhetünk, hogy "csak úgy" jár. Én már a 13. havi nyugdíjt sem értettem.

A 13. havi fizetést, prémiumot vagy bónuszt akkor tartom hasznos, ösztönző dolognak, ha munkateljesítményhez van kötve a mértéke.

2010. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem rosszindulatból írtam ki. Csak érdekelt és jó lenne ha legalább a karácsonyt megkönnyítenék egy picit:(
2010. nov. 18. 11:33
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Persze, jó lenne, az ötös lottó is jó lenne, de tudomásul kell venni, hogy eljött az öngondoskodás ideje.
2010. nov. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

pontosan

eljött az öngondoskodás ideje


csak az a gond,hogy már 20 éve, viszont a többség még csak most kezd ráébredni

:D

egyébként nekem is felment a pumpa 1 picit ahogy elolvastam a kérdést


mindenki a közpénzen csüngne és alig van aki azon gondolkodik,hogy mielőtt gyereket vállal férletesz, gondoskodik a jövőjéről..

sajnos

2010. nov. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

utolsó vagyok, azért bosszant, mert ahol én élek 9 hónap lesz a gyes

otthon meg 2 év és még így is elégedetlenek


és ne írja senki nekem,hogy de hát itt biztos több a kereset, mert igen több, viszont 1 nap a bölcsiben annyiba fog kerülni, mint otthon 1 egész hónap

szóval gyes már nem lesz de a + költségek elviszik az egész fizetésem, szóval ez van

és én sem azon gondolkodom,hogy miért nem fizet többet az állam

2010. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

A családi pótlék nem segély, azért jár, mert átvállalod a terhet a nem gyermekvállalóktól, akik a fizetésükből kevesebb embert tartanak el. Ez egy jogos és törvényes járandóság.

A gyes valóban segély. A csp-ből viszont tényleg adhatnánka 13. havit, ugyanis azt az állam adja 13. havi fizetés is csak állami alkalmazottaknak jár alanyi jogon...

2010. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Azért nincs, mert ez MAGYARORSZÁG. Soha nem is lesz.


Amit tudnak, elvesznek tőlünk.

2010. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
39%

utolsónak


mondj egy olyan országot ahol adnak

:D

2010. nov. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!