Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Nem értem, mi történne...

SOS! Nem értem, mi történne az ellátásokkal, ha jönne a kistestvér?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok 2011 decemberéig.Fizum jó (280 000), jogviszonyom fennáll.Ha teherbe esem elmehetek táppénzre?Akkor mennyi thgys-t és gyedet fogok kapni? A táppénz 70%-a is magasabb még a gyed plafonjánál.Vagy egyáltalán mi alapján számolják majd a táppénzt és az egyéb ellátásokat?Mi történik ha a második szülés 2012-ben lesz?
2010. nov. 18. 14:21
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
gyesre semmiképp nem megyek, abból nem élnénk meg....
2010. nov. 18. 14:25
 2/33 anonim ***** válasza:
GYED mellett se dolgozni nem mehetsz, se táppénzre. GYES mellett dolgozhatsz. Táppénzre akkor mehetsz, ha dolgozol.
2010. nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy megszakítanám a gyedem, és elmennék táppénzre.
2010. nov. 18. 14:33
 4/33 anonim ***** válasza:
0%
De a GYED legjobb tudomásom szerint nem munkaviszony... A munkahelyed szerint elmehetsz táppénzre GYED-ről?
2010. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Ha teherbe esel mehetsz táppénzre. (ami csak 60%, nem 70)

Ebben az esetben a táppénzt a szerződéses béredből fogják számolni, a tgyás-gyedet meg a betegszabadság alatt kapott 70%-os béredből.

Vagyis a tgyás gyed alapod 196000Ft lesz, és nem 280000.


Viszont ez nem oszt, nem szoroz, mert ha nem mégy vissza legalább 6 hónapra dolgozni, akkor a tgyásnak is lesz maximuma, ugyanannyi mint a gyednek, 102900Ft bruttóban havonta. (az alap ekkor a minimálbér kétszerese)

Mivel a te béred a minimálbér kétszeresénél még akkor is több lesz, ha csak betegszabin vagy (ez a keresőképtelenség első 15 munkanapja), megéri elmenni táppénzre.

2010. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 79%, a gyed alatt él a munkaviszony. Természetesen el lehet menni gyedről is táppénzre. Táppénzre akkor nem lehet menni, ha nincs munkaviszony. A gyed esetében ez nem áll fenn.
2010. nov. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

A gyed önmagában nem számít munkaviszonynak, csak a mögöttes fizetés nélküli szabadságon lét a munkaviszony. Ha egyszerre több ellátásra vagy jogosult, akkor igen, választhatsz, hogy melyiket kéred. Jelen esetben ha a kérdező jogosult a táppénzre, akkor a gyedet visszamondva mehet táppénzre.

Akármiből számolnak, így is úgy is a maxot kapod, mind a tgyásból, mind a gyedből. Annyival lehettek anyagilag előrébb, ha apa fel tudja venni a gyest (jan. 1.től már csak heti 30 órát lehet mellette dolgozni, vagy otthonról történő munkavégzés esetén), akkor neki meg kell igényelni, amikor lemondod a gyedet és elmész táppénzre.

2010. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdemi segítséget.Dolgozni nem akarok, mert ugye hová tegyem pár hónapra az első babámat.Viszont a táppénz több lenne, mint a jelenlegi gyedem, és a magas fizu miatt a második babára kapott thgys és gyed ugyanannyi lenne mint a mostani gyedem, jól értem, ugye?Még egy kérdés:mit vonnak a táppénzből?Csak szja-t?
2010. nov. 18. 14:43
 9/33 anonim ***** válasza:
46%

A 14.36-os válasz elhamarkodott és pontatlan kijelentés volt.

Az a tény, hogy gyed-en van, nem jelenti azt, hogy élő munkaviszonya van, igaza van az utolsónak, a jogalap a fizetés nélküli szabadság, amin gyed ideje alatt van a kérdező.

Jelen esetben a kérdező egyértelmű volt, mert odairta, hogy a jogviszonya fennáll.

Csak hogy korrigáljuk a hibás válaszokat, nehogy valaki azok alapján tévesen következtessen a saját esetére.

2010. nov. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Szerintem a táppénzt előző év béréből számolják, szerintem fizetés nélküli szabadság idején nincs fizetés sem, és így a táppénz alapja a január elsejei minimálbér lenne. És annak 70%-a nem sok.

Persze nem vagyok biztos benne, de ha meglehetne ezt így csinálni valószínűleg mindenki ezt csinálná.

2010. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!