Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiderült hogy babát várok,5...

Kiderült hogy babát várok,5 hetes vagyok. Viszont nincs munkahelyem. Most behívtak 4 helyre is személyes találkozóra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
:( Mondjam el ,hogy terhes vagyok? Vagy várjak? Ha nem mondom el ,és kiderül próba idő alatt így is kirúghatnak nem?
2010. nov. 21. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne mond el hanem dolgozz, hátha olyan helyet találsz ahol nem rúgnak ki próbaidő alatt ha terhes vagy. Egyébként nem biztos hogy kiderül a próbaidő végéig.Ha olyan a testalkatod lehet még nem is fog látszani a terhesség.
2010. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Vékony vagyok,nem tudom majd nagyon takargatni szerintem :( bár nem tudom milyen gyorsan fog nőni majd a pocakom
2010. nov. 21. 17:25
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj de szerintem ebből nem nagyon lehet jól kijönni :(. Ha elmondod fix hogy nem vesznek fel, ha nem mondod el akárhogy vesszük, becsapod a munkaadódat. Ha próbaidő végéig el is tudod titkolni a babát, akkor sem fognak a szívükbe zárni, sőőőt. Nálunk volt egy csajszi akivel ez történt, hát nem lettem volna a helyében :(. Sajnos senki, főleg a főnök nem azt nézte hogy szegényke, ez történt, hanem hogy mennyire nem volt korrekt, hazudott, hogy tehetett ilyet, stb. Mondjuk azt tudom elképzelni hogy az első beszélgetésen még nem szólsz, úgyis gondolom van több forduló, meg még a terhesség elején vagy, nem sokat lehet tudni, de ha valamelyik munkaadó komolyan fel akarnak venni nem jó "sunnyogni". Esetleg fel tudod ajánlani hogy határozott idejű szerződéssel mész, a terhesség x. hónapjáig. De sajnos a terhesség alatt is annyi minden lehet, hogy nehéz előre kalkulálni.
2010. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

de ha elmondom esélyem sincs a munkára. Ki venne fel manapság egy állapotos nőt? senki mivel fizetni kell utánuk.

Ha hazudok nekik akkor meg talán túl élem a 3 hónapot és utána tudom hogy nem csak havi 40 ezret fogok kapni

most kit nézzek a gyermekemet ,hogy többet meg tudjon kapni ,vagy a munkaadód? ott sem mindenki korrekt ,egy kettő engem is átvert és hazudott,kihasznált

2010. nov. 21. 17:49
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

En nem mondanam el, ha nem kerdeznek ra. Le nem tagadnam.

Nem vagyok egyebkent gerinctelen, de ha arrol van szo, hogy nulla bevetelem legyen a gyermek szuleteseig es utana csak a gyes, vagy most az egyszer hallgatok, nem jatszom a jotekonysagi intezmenyt, de legalabb fix, hogy par honapon at kapok fizetest (megha ki is rugnak probaido alatt, de addig legalabb lenne 1-2-3 havi bevetelem, ami a babakelengyere eleg), sot, jo esetben szulesig dolgozhatok, utana meg jar a tgyas, gyed, es nagy esellyel sokkal kevesebe lenne igy kakiban a csalad anyagilag, szoval ha ez lenne a tet, akkor nem szolnek az allapotomrol.

Ha szolsz, akkor biztos, hogy nincs munkad.

Ha nem szolsz, akkor valamennyi beveteled biztosan lesz, nagyon jo esetben jo sokaig.


Vekonysag es babavaras: nem jelent semmit, hogy vekony vagy. En vekony vagyok, sot, szinte sovany. Az elso terhessegemet a 25. hetig nem vettek eszre idegenek, a masodik terhessegem a 22. heten kezdett latszodni.

2010. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Milyen jellegű munka lenne?
2010. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
pultos-felszogláló illetve van még eladó is
2010. nov. 22. 08:01
 8/15 anonim ***** válasza:

én sem mondanám el,ha csak rá nem kérdeznek. Egyébként nem biztos,hogy hamar meg fog látszani a másállapot. Van egy ismerősöm, ő is igen vékony testalkatú. A utolsó hetekben sem nagyon volt hasa. Nem akarok rád ijeszteni,de még rengeteg időd van a 12. hétig is,addig pedig bármi történhet.

Tudom,2x vetéltem.

2010. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is az 5.hétben járok, csak én február vége óta munkanélküli vagyok. :(

Sajnos semmi munka nincs kilátásban, pedig nagyon kellene 4-5 hónap bejelentett munkahely, különben nem kapok sem Tgyást, sem Gyed-et. :(


Egyik szemem sír, másik nevet.

2010. nov. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én is ! Pláne ,hogy úgy néz ki egyedülálló anya leszek :(
2010. nov. 23. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!