Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Me4nnyi pénzre számíthatok? 5...

Me4nnyi pénzre számíthatok? 5 hetes kismama vagyok.2007-2008 -ig folymatosan dolgoztam. De 2009 -januárjában munkanélküli lettem,2010 jóliusáig a munkanélküli által indiított tanfolyaon tanultam, azóta 3 hét bejelentett munkaviszonyom volt, csak.

Figyelt kérdés
Ha most nem kapok munkát mennyi pénzre számíthatok? És ha igen meddig kellene kibírnom a munkahelyen ,hogy több pénzt kapjak majd ?
2010. nov. 22. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel 2011-ben fogsz szülni, igy az ellátásod alapja a 2010-es év lesz, tehát már tök mindegy, mit csinálsz. Ha esetleg jár tgyás és utána gyed, akor a gyed-et 2012-ben fogod igényelni, annak a 2011-es jövedelmed lesz az alapja. Ha van munkád, akkor 2011-ben 6 hónapot kell ahhoz dolgoznod, hogy figyelembe tudják venni. Ha előbb elmész táppénzre, akkor nem tudják figyelmebe venni. Szóval vagy dolgozol június 30-ig, vagy akár elmehetsz táppénzre január 02-án is akár...

De nekem ebből az se tiszta, hogy jelenleg van-e munkád és jogosult vagy-e egyáltalán táppénzre...

2010-ben mit kaptál és milyen jogcimen? Végig kaptál valami ellátást? Mert ettől függ, hogy jogosult vagy-e tgyás-ra és gyed-re.


Ha netán nem vagy jogosult semmire, akkor gyes-t fogsz kapni (25.500 Ft).

2010. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát júliusig kaptam 64000ft-ot havonta ,hogy tanfolyamon vagyok. Állítólag az is szolgálati időnek minősül nem tudom.

Nincs munkám most és ha nem találok 2 hónapig utána már nem hiszem ,hogy lesz mivel terhesen kinek kellenék :S még így sem nagyon :(

2010. nov. 22. 09:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát ha szüléskor nem lesz mukaviszonyod és ellátás se jár (álláskeresési), akkor nem fogsz kapni, csak gyest.

Ha 2010-ben fél évig kaptál valmait, akkor tudnál elvileg tgyást kapni, csak ez a fránya szüléskori dolog.

Jelenleg akkor nem vagy álláskeresésin, mert az már kifutott, jól értelek? Mert ha igy van, akor gyest fogsz kapni csak, no meg családi pótlékot és egyszeri anyasági támogatást.

2010. nov. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!