Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerösöm kismama. Munkanélkül...

Ismerösöm kismama. Munkanélküli segélyen van, de a szülés előtt 2 hónappal lejár a segély. Mitévő legyen, hogy hozzá tudjon jutni ahhoz a járandósághoz ami mint gyermekvállaló jár neki. Ötletek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Én ugyan igy voltam három éve!Akkor végig jártam a TB-t munkanélkülit és azt mondták semmit se tehetek!
2009. febr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Hasonló helyzetben voltam, pár héten múlt minden... Tp-t nem kaptam, csak GYES-t fogok kapni, és persze mindenkinek jár az egyszeri anyasági támogatás.
2009. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

"Ha az álláskeresési járadék folyósítása alatt vagy a lejártát követő 42 napon belül szül és az egyéb feltételekkel rendelkezik (180 biztosítási nap megléte) akkor jogosult a terhességi gyermekágyi segélyre".

Nem tudom (szerencsére), hogyan működik most az álláskeresési járadék folyósítása, de valahogy el kéne érni, hogy tovább kapja.

Vagy megkérni egy ismerőst (ismeretlent, pl. sarki zöldségest), hogy átvállalva a munkavállalói járulékok befizetését jelentse be határozott időre (a szülés várható időpontja +1-2 hét). Még mindig jobban jár, mert így jogosult lesz Tgyás-ra és GYED-re is.

2009. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom van e vallalkozo a kozelben, vetesse fel magat valamekkora osszegre, és fizesse maga után a járulékokat (hogy meglegyen a 180 nap). tudom, hogy igy draga megoldasnak tunhet elsonek, de hidd el, megeri.


(foleg, hogy a tb-t meg ilyesmit is ha fizeti, anyagilag jol kijon, mert barmi tortenhet. a baba megforditasa a tbnek 79ezer forintba kerult, bele se merek gondolni, mennyibe kerulhet pl egy császár, szóval az ilyen tb-s cuccokra is figyelni kell)

2009. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!