Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkaptátok már a gyermekvédel...

Megkaptátok már a gyermekvédelmi támogatást?

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 05:21
 1/7 anonim ***** válasza:
igen november elejeé..ÉS decemberbe4n is kapunk
2010. nov. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én úgy tudom december 4-5 körül osszák...
2010. nov. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
dec. elején adják csak. Nov. végén ha megkapják az államtól, utána kerül szétosztásra. Önkormányzat-függő
2010. nov. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam én is megkérdezni.

Somogy megyei vagyok,még nem kaptuk meg.

Ez csak azért érdekes,mert minden évben november elején kaptuk,megnéztem.

Persze,ha arra gondolsz,amit 1 évben 2x adnak,júliusban és nov.-ben,5800 ft,gyerekenként.

2010. nov. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk(BAZ megye) mindig augusztusban és decemberben adják.
2010. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez milyen támogatás?
2010. nov. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

15.9-nek:


[link]


Rendszeres gyermekvédelmi támogatás, illetve a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

Az 1997. évben bevezetett, a gyermeknevelést segítő, rászorultsági alapú rendszeres gyermekvédelmi támogatásban havonta mintegy 650 ezer gyermek részesült. 2006-tól ez az ellátás beépült az alanyi jogon járó családi pótlékba. A korábban ehhez kapcsolódó természetbeni juttatásokra (ingyenes étkezés, ingyen tankönyv) való jogosultság azonban megmaradt rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény címén. Ez a kedvezmény mintegy 500 ezer gyermeket érintett 2006.évben. A kedvezményre jogosultak továbbá évente két alkalommal 5-5 ezer Ft pénzbeli támogatásra is jogosultak.

2010. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!