Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a feltéleegy örökbefogadás...

Mik a feltéleegy örökbefogadásnak?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni,hogy Mo-on egy 22 éves fiúnak meilyen esélyei vannak kisgyerek(baba)örökbefogadására...egyedülálló! Milyen feltételeknek kell megfelellni,olvastam,hogy házasság "alap"? Normális válaszokat,ha kérhetem!
2010. nov. 24. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadó csak teljesen cselekvőképes, nagykorú személy lehet, aki örökbefogadás előtt tanácsadáson és felkészítő tanfolyamon eredménnyel részt vett. Az örökbefogadás további feltétele, hogy az örökbefogadó személyisége, valamint körülményei alapján alkalmas a gyermek örökbefogadására, továbbá a gyermeknél legalább 16, legfeljebb 45 évvel idősebb. A korkülönbségtől, illetve a felkészítő tanfolyam elvégzésétől el kell tekinteni amennyiben rokoni, házastársi örökbefogadás esete áll fenn.


A gyámhivatal az örökbe fogadni kívánó személy alkalmasságát az örökbefogadás engedélyezése iránti eljárás során állapítja meg. Örökbe fogadni csak kiskorú személyt lehet.


Az örökbefogadott személyt az örökbefogadás fennállása alatt az örökbefogadó házastársa is örökbe fogadhatja ennek változatlanul hagyása mellett, más személy azonban ezt nem teheti meg. Az örökbefogadó halála után azonban más személy is örökbe fogadhatja.


Az örökbefogadást a gyámhatóság engedélyezi. Az engedély megadásához többek között a felek egyetértő kérelmét tartalmazó nyilatkozat.


Az érdekeltek hozzájárulását követően az örökbe fogadni szándékozó személy a gyermeket legalább egy hónapig gondozza. Az örökbefogadás csak ezen gondozást követően, ettől függően engedélyezhető.


Az örökbefogadó személye


A gyámhivatal a gyermek érdekében elsősorban a házasságban élő örökbefogadók által történő örökbefogadást engedélyezi. Az örökbefogadást nem lehet engedélyezni, ha az a kiskorú érdekeivel ellentétben áll, vagy a közérdeket egyébként sérti, illetve, ha akár a felek, akár az eljárásban egyéb módon közreműködő személyek vagy szervezetek részére haszonszerzéssel jár.

2010. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
22 éves egyedülálló fiú a tv. szerint örökbe fogadhat, de nagyon pici az esély, hogy kapna is gyereket.
2010. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. nov. 25. 09:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, miért szeretnél egyedülálló fiatal férfiként örökbe fogadni egy gyereket?
2010. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért,mert szeretnék esélyt adni egy árva gyereknek,hogy rendes körülmények közt cseperedjen fel...
2010. nov. 25. 12:58
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

énmért nem találkoztam még soha ilyen férfiakkal, akiknem csak magukra gondolnak?

sok sikert neked!

de hidd el nagyon nehéz egyedül,én 19évesen egyedülnevelem a fiam, hát hiddel néha nagyon nehéz, de az tuti higy megéri!

2011. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!