Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljes abortusztilalom lesz...

Teljes abortusztilalom lesz Magyarországon? Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

A politikusok szerint ez nem jelent abortusztilalmat, az alkotmányjogász szerint viszont a magzat alkotmányos védelme azt jelenti, hogy a magzat életét kioltani csak jogos önvédelem esetén lehet, azaz ha az anya élete veszélyben van, írja a Hírszerző.


A KDNP-s Tarnai Richárd, az alkotmányos alapértékek munkacsoport vezetője szerint az élethez és az emberi méltósághoz való jog a magzatot is megilleti: „Az ember fogalma a fogantatástól a természetes halálig tart”. A kérdésre, hogy ha bekerül az alkotmányba a magzat védelme, ez hogyan befolyásolja majd az abortusztörvényt, a politikus azt felelte, ezen nem gondolkoztak, ők csupán világnézeti szempontokat vettek figyelembe.


Halmai Gábor alkotmányjogász szerint ha az alkotmányba bekerül a magzat fogalma, akkor módosítani kell a terhesség-megszakításról szóló törvényt is, ez viszont azt fogja jelenteni, hogy abortusz csak akkor végezhető, ha az anya élete veszélyben van. „Sem akkor, ha az anya egészsége van veszélyben, sem akkor, ha a születendő gyerek egészsége, sem akkor, ha a terhesség bűncselekmény következménye, de még akkor sem, ha az anya kiskorú.”, írja a Hírszerző. Halmai szerint ebben az esetben a magzat és az anya élete egyenrangú, a magzat életét elvenni emberölés, bűncselekmény – a törvény csak akkor nem bünteti, ha jogos önvédelemről van szó.


2010. nov. 25. 15:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz abortusztilalom, csak törvénymódosítás. Nem hiszem el, hogy a mai világban ezt be lehetne tiltani. Az Unio sem engedne ilyet.
2010. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos nem lesz abortusztilalom, ezen ne aggódj :(
2010. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

sajnos nem lesz? nem mondod hogy te egyet értesz ezzel?

én nagyon remélem hogy az elsö válaszolónak van igaza

2010. nov. 25. 15:57
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Több országban is benne van az alkotmányban a magzat élethez való joga (Olaszország, Lengyelország, Spanyolország)... érdekes, ott az emberek (nők) belenyugodtak, csak az állítólagos jogvédők hisztiznek néha miatta... Nálunk most megkérdeztek 1db alkotmányjogászt a tervezetről és máris megy az akció... Pedig nem csupán ez az egy alkotmányjogász van, az Alkotmánybíróságot is több alkotja, akiknek bizony nem minden ügyben azonos a véleménye, tehát még sokszor ők se látnak egyformán egyszerűbb ügyeket sem, nemhogy egy ilyen fontosat....
2010. nov. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

Az előbb olvastam én is, hogy valamelyik kretén ezt javasolja...

MOST ezt az Alkotmány nem engedi, de ezeknek az idiótáknak miből áll megváltoztatni az Alkotmányt?!...


Szóval, valami ilyet tervez a fidesz és a kndp... 8-[[


(Most még csak a "magzati élet védelmét" pedzegetik, de ebből abortusz-tilalom lesz, majd meglátod!)

2010. nov. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem már brutális, ami manapság megy, úgy gondolom ideje lépni a magzati élet védelmében!!!

Ha nem is teljes tilalom, de hogy bárki a saját szeszélye miatt megölje a gyerekét, mint ahogy ezren teszik, mert " nem felkészültek" az már durva és tenni kell ellene!

Tanuljon meg végre a mai fiatalság felelősen nemi életet élni.

2010. nov. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként bizonyos mértékig igenis egyetértek a szigorítással! Ma Magyarországon nagyon liberális az abortuszt-törvény. Ha valaki gondol egyet, minden különösebb gond nélkül elvetetheti a benne fejlődő kis életet... Az, hogy meg kell jelenni a védőnőnél az engedély miatt, csupán 1 hét időveszteség, de legtöbb esetben csupán "színjáték", nem tartja vissza a nők többségét a beavatkozástól...
2010. nov. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Nem veletlen nem tiltjak az abortuszt Magyarorszagon es nem veletlen csokkent az osszlakossag 10mil. ala! Vannak akiknek komoly terveik vannak es nagyon jol haladnak.
2010. nov. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

nem a szigoritassal van a problema hanem azzal, hogyha mondjuk pld a 14 éves kislányt megerőszakolják akkor sztem eggyértelműen elkellene hogy vetesse, és nem pedig felnevelni egy bűnöző kisbabáját!

Azzal én sem értek eggyet, amikor valaki csak szeszélyből veteti el a kisbabáját.

de ebből szerintem tilalom lesz,nekik nagyobb a hatalmuk mint nekünk.

2010. nov. 25. 16:28
 10/23 anonim ***** válasza:
51%

Akkor jobban kellene támogatni a kisgyrekeseket, nem csak azokta, akik eleve jól élbnek.

Utálom a ezt afidesz-kdnp-s szűklátókörű, álszent keresztény bandát

2010. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!