Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3-om gyerek kis kor különbségg...

3-om gyerek kis kor különbséggel, mik a tapasztalatok? Munkába vissza állni, mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Van egy két éves kisfiam, és egy 3hós kislányom.És párommal terveztünk 3ik babát.Amikor megszületett a kislányom akkor úgy gondoltam, ááá elég nekem ez a kettő is.De most már nagyon vágyom még egy gyerek után.Annyira szeretem a kis fiamat, meg a kis lányomat is, hogy úgy érzem tudnék még egy babát szeretni.

Arra lennék kíváncsi, hogy akinek 3 gyerkőce van hogy bírta a 3ikkal a terhességet főleg a vége felé, meg az elején mennyire volt fárasztó.És főként, hogy vissza tudtak-e menni dolgozni, vagy eltudtak-e helyezkedni miután a 3ik is oviba ment.

Nekem azt mondták a munkahelyemen,hogy még most a második baba után is vissza várnak,de nem tudom mit szólnának ha bejelnteném pl. 1 év múlva, hogy jön a 3ik baba.

Minden tapasztalatot és tanácsot szívesen fogadok! :)

És köszönöm.


2010. nov. 27. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Még ha vissza is vesznek, nem sok jóval tudlak kecsegtetni. Nekem még csak egy fiam van, most múlt két éves. Míg itthon voltam vele, addig egyáltalán nem volt beteg. Szeptember óta bölcsibe járunk és azóta egyfolytában beteg jóformán. Rengeteg vitamint kap, immunerősítőt szedünk és mégis egy hetet dolgozom, egy hetet nem. Gondolj bele, hogy 3 gyereknél ez milyen durva lehet. Még a legnagyobb odafigyelés mellett is elkapják egymástól és garantálom, hogy többet leszel táppénzen a gyerekekkel az őszi-tavaszi időszakban mint a munkahelyeden. Ezt nem nagyon fogják tolerálni sehol sem.
2010. nov. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem 3 van 1,5 éves a kicsi a 2 nagyobb 3-4 évesek,ők ovódásók, 1 hónapból 2 hetet betegek,amit a pici is folyton elkap mindent ,most mennék dolgozni,de bölcsibe nem veszik fel mert sok a túljelentkezés,az anyukámra bíznám őt.szerintem 1 vagy 3 gyerek teljesen mindegy hiszen ugyan azok a problémák .Ha 1 gyereket rá tudsz bízni valakire akkor 3 is rá tudsz.Nem ?
2010. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 gyermek van,de lehet lesz 3.Hogy hogy fogok dolgozni utána afene sem tudja.Segítségünk nincsen a szomszédon kívül,mert mindenki messze lakik.A szomszédtól sem várhatom,hogy a gyerekeimmel legyen majd.70 évesek.

Nehéz lesz még 2 vel is.Ha neked van segítség nagymama,rokon,jó barátnö akkor menni fog.Ha nem otthon maradsz....

2010. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha van segítséged , aki bármikor elérhető , akkor nem lesz gond.Mint ahogy az előttem válaszoló is írta , három gyereknél nagy a valószínűsége , hogy hol egyik hol másik beteg lesz , sajnos ez elkerülhetetlen. Gondolni kell arra is hogyan fogod tudni megoldani óvodába , iskolába , különórákra hordani őket amellett hogy dolgozol is. Nem akarlak lebeszélni róla , de 3 gyerek már egy 24 órás embert igényel , aki mindig ott van , amikor kell. Nálunk most jön az 5. gyerek és mellettük nem tudnám elképzelni , hogy még 3 műszakba járjak dolgozni , legalább is addig , ameddig nem lesznek elég nagyok hozzá , hogy valamilyen szinten el tudják látni magukat , egyedül tudjanak hazajárni az iskolából stb..

2010. nov. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!