Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakötvényről vélemények?...

Babakötvényről vélemények? Érdemes oda gyűjtögetni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Én nem foglalkoztam a témával. MOST legyen meg mindene a gyerekemnek. Más úton teszek neki félre.
2009. jan. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Én is más módszert választottam,egy életbiztosítás formájában,de sokan élnek ezzel a lehetőséggel.Gondold végig nektek szimpatikus-e,mennyit tudtok félretenni oda.

Van akinek viszont minden pénze elmegy ,és nem tud félretenni,de most a babájának így meg tud adni mindent.

2009. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Szerintem nem olyan rossz dolog és akkor teszel be,ha van valamennyi pénzed.Legalább ezt még pluszban adja az állam.Nekem is volt életbiztosításom,egy "alap" 10 ezret fizettem,de volt hogy nem tudtam.Meg is szünt és nem kaptam semmit.Mi 2 ezret rakunk hozzá havonta egyenlőre és ha ovis lesz akkor majd emeljük ha tudjuk.(most 10 hetes)És kamatozik is.
2009. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tennék be, ha lenne félretehető pénzem, de mivel nincs, így nem teszek be, annyi van, amennyit az állam odatett.

De múltkor feljött hozzám egy pasas, és elkezdett nekem arról hadoválni, hogy oda bizony minden hónapban legalább tízezret kell betenni, mert ha nincs megtakarított pénze a gyereknek, akkor sose fog egyetemre járni. Én mondjuk kiröhögtem, mert nekem se tettek félre a szüleim, mégis egyetemre járok jelenleg is.

2009. jan. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahova kell-sajna ilyen a világ. Neked kell megteremtened a gyermeked életének alapjait, és időben el kell kezdeni.

Mi azért nem a babakötvénybe gyűjtünk, mert onnan nem tudsz kivenni, ha kell. Azért kötöttünk biztosítást a lányunkra, mert azt ha kell meg lehet szüntetni, ki lehet váltani, vagy akár fizet is-mondjuk ha beteg lesz, vagy műteni kell, vagy bármi. A babakötvényt csak a lányod veheti fel nagy korában, nem nyúlhatsz hozzá-és sokaknak pont ez a jó benne.

2009. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi inkább külön nyitunk a babánknak egy számlát, és oda fogunk gyűjteni neki, hogy hozzá lehessen nyúlni bármikor, ha esetleg baj lenne. A babakötvényhez nem lehet hozzányúlni, amíg 18 éves nem lesz, ráadásul csak lakásra, tanulásra költheti.
2009. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!