Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csecsemős szülők, ahol vannak...

Csecsemős szülők, ahol vannak nagy tesók nem féltek, most hogy újra itt az influenza szezon? Oltatjátok őket magatokat?

Figyelt kérdés
Nekem 8 hetesem,ovis-sulis van.És eléggé tartok a téltől:(
2010. nov. 30. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem tavaly decemberben született a babám, a nagytesó pedig iskolás. Mi minden évben oltatjuk az egész családot, idén már a törpe is kap. Amióta oltatunk, még "lekopogom" sosem kaptuk el az influenzát. Szerencsére nagyon ritkán vagyunk betegek. És az oltástól sem lettünk rosszul.

2010. nov. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem oltattam és nem is oltatok. Mégha elég lenne egy oltás, de minden évben. Bevallom, még soha nem is hallottam senkiről, hogy influenzás lenne, úgyhogy nem is hiszek benne. Ráadásul az influenza megfelelő orvosi kezeléssel pár napos betegség, ezért nem adatnék be higannyal készült oltást. Mert készülhetne higany nélkül is, de nem készítik-ebből nekem a nemtörődömség jön le, nesztek jó lesz nektek így is. Ezért én kicsit sem bízok benne. Ráadásul az elhunytak jó része oltatott, egyáltalán mi ellen véd? Ha nem csak hogy megkapták az influenzát, de bele is haltak? És nem a tavalyi H1N1 botrányra gondolok, az sem erősítette az oltásbeli bizalmamat.

Engem kicsit sem győztek meg, hogy szükséges lenne ez az oltás. Tavaly is kitartottunk (egyetlen percig gondolkodtunk, mikor a gyerekorvos be akarta oltani a gyereket) bár sokan elhordtak mindennek, idén is ki fogunk és nem oltatunk.

2010. nov. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 2. kedves válaszolót nagyon irígylem, hogy ne hallott még senkiről, aki a környezetében influróenzás lett volna télen. Szeretnék én is ilyeneket írni, de sajnos nem tudok :-((( Én nagyon hamar elkapom az influenzát, elég ha buszon valaki köhög vagy tüsszent egyet. Szedünk vitamint, sok zöldséget, gyümölcsöt eszünk, de szerintem, mi is oltatunk. Nem igazán lenne jó, ha egy pár hetes csecsemő rögtön betegséggel kezdené az életet. Igazából gyógyszert sem lehet még nekik adni, ha netán mégis elkapna valamit. Jó egészséget és sok boldogságot Nektek!
2010. nov. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocs, nem tudom, hogy került bele az a sok betű az "influenzás" szóba :-) utolsó vagyok.
2010. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A férjem elég nagy oltás- és gyógyszerellenes, mégis oltat pár éve, főleg a három gyerek miatt. Tavaly oltattunk, és szerintem idén is fogunk. 2, 7 és 11 évesek a gyerekek.
2010. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem januárban fog születni a pici, a nagy 2,5 éves, de még nem ovis, apa minden nap bkv-val jár. Tavaly beoltattuk magunkat, de már megbántam, idén nem fogunk. Én 27 éves létemre még soha nem voltam influenzás! A férjemet 10 éve ismerem, azt hiszem ő ez idő alatt egyszer kapta el, a lányom egy fülgyulladást leszámítva még nem volt beteg! Szóval én bízom az immunrendszerünkben. Szerintem ez az oltást is sokan ez alapján mérlegelik. Mert hogy előttem írták, aki egy tüsszentéstől elkapja, az inkább oltasson.
2010. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!