Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beoltatjátok magatokat influen...

Beoltatjátok magatokat influenza ellen?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket várok.
2011. jan. 21. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:

nem.sem magunkat sem a 1.5 éves gyerekünket.Félek a hosszú távú melékhatásoktól,na,meg a gyereknek nem akarom az immunrendszerét gyengíteni.

Kerűlöm a tömeget,és a higiéniára fokozottan figyelek.

2011. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Bocipók ***** válasza:

Neeeeem!

Elég erős az immunrendszerem, ritkán vagyok lázas, mondjuk úgy 3-4 évente ha lát a körzeti orvos.

Akik eddig influenzásak lettek a környezetemben, azok pont attól lettek, mert december körül beolttatták magukat és ettől legyengült az immunrendszerük.

Már október körül kellene olttatni, később már felesleges sztem, többet árt, mint használ és nem is biztos, hogy azt a változatot kapod meg ami éppen fertőz.

2011. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a dokimat, és azt mondta ezt nekem kell eldönteni.

Én meg teljesen tanácstalan vagyok.

2011. jan. 21. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mindegyik doki ezt mondja,kevés aki ész érvekkel állást foglal vmelyyik oldalon.Sajnos nagyon nehéz.

2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly beoltattam, vagyis 2009 ben magunkat is meg a gyerkőcöt is. Idén is szeretném, csak épp betegek vagyunk mindannyian, ahhoz meg azt hiszem teljesen egészségesnek kell lenni, kockáztatni meg nem akarok. Így hogy voltunk oltva azt mondta a doki, 1 héten belül meg lesz a védettség.

Tavaly én is sokat vaciláltam, de aztán mégis úgy döntöttem legyen szuri.Az uram olyan helyen dolgozik, hogy rengeteg emberrel kerül kézfogós kapcsolatba, én hajlamos vagyok bebeszélni magamnak a betegséget, és az is leszek. Szuri után megnyugodtam. Hála istennek senkinél nem volt még egy kis lát se az oltás után.

Idén nem vacilálnék, csak épp mindenki náthás, így meg nem lehet.

2011. jan. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem.

Érvek:

Elsősorban azért, mert nem vizsgálták meg rendesen ezeket az oltóanyagokat, egyből a piacra dobták. Senki sem tudja, hogy hosszútávon milyen mellékhatásai vannak. És sajnos az ilyen oltásoknak pont ilyen mellékhatásai vannak, de jelentkeznek rövid időn belül.

Másrészt pedig, az összes ilyen típusú oltás nagyon legyengíti az immunrendszert, és amíg nem kapod el azt az influenzát, ami ellen oltva vagy, más vírusos megbetegedéseket simán, sőt, nagyobb veszéllyel. És, ha le van gyengülve a szervezeted, nehezebben is vészeled át a betegségeket. Komplikációk is felléphetnek, stb. Környezetemben, akik beadatták ezeket az oltásokat, utána egész végig betegek voltak, csak éppen más vírusokat, bacikat kaptak el.

Főleg ezért.

2011. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy nagyon régóta van influenza és lesz is. Akkor most minden évben oltassa be magát az ember? Teljesen tönkretenné ezzel a szervezetét.
2011. jan. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nem. Sosem oltattam be magam, és sose voltam még influenzás, így feleslegesnek tartom. A fiamat sem szeretném beoltatni, jó az immunrendszere, nem szokott beteg lenni.
2011. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem.Sosem oltattam magam/családom influenza ellen.2 éves múlt a lányom.

Ha időben észreveszed a betegséget és kezelik,nem valószínű,hogy probléma lesz.

2011. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tavaly beoltattam magam, idén még nem , de gondolkodom rajta. A gyereket idén beoltattam, másfél éves. Én jobban félek a betegségtől, neadjisten a halálos kimeneteltől, mint az oltástól.
2011. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!