Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van még más anyuka is aki...

Van még más anyuka is aki szereti a karácsonyt, a karácsonyi készülődést? Meséltek miket csináltok?

Figyelt kérdés
Én nagyon, már a 2. karácsonyunk 3-asban!
2010. dec. 1. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon várom. A nagyobb gyerekem már bevonható a dolgokba, ügyesen segít nekem :) Kitesszük pár nap múlva az ablakdíszeket, mézeskalácsot csinálunk majd együtt, adventi naptárat készítettünk, adventi koszorút együtt.

Persze nem annyira ügyes még, de legalább érzi,hogy ő is segít:) 3 éves fiú.

2010. dec. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Imádom. Ez az első igazi karácsonyunk (bár 2 éves a fiam, de idén vagyunk először karácsonykor hármasban). Sosem voltam nagy készülődős, de idén nem bírok magammal.

A hétvégén adventi koszorút készítettünk, kikerült a kopogtató az ajtóra, a gyerekszoba ablakára matrica. Hóembert építettünk, hógolyóztunk. Karácsonyi dalokat hallgattunk (zeneovi).

Pénteken megyünk a mikuláshoz. Szombaton csizmát pucolunk, vasárnap hajnalban jön a télapó (mert akkor apa is itthon lesz).

Hétvégén mézeskalácsot sütünk, a többi ablakra is teszünk matricát, narancsba szegfűszeget dugdosunk.

Később a fényeket is kitesszük majd az ablakba. Hópihéket fújunk az ablakokra, angyalokat lógatunk a lámpára.

2010. dec. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 gyerkocom van es a kedvenc unnepunk a karacsony. A 2 nagylanyom (10 es 2,5 evesek) mar nagyon szeretnek resztvenni a keszulodesben. Szinespapirbol es sok mas anyagbol jopofa diszeket csinalnak. A sutes-fozes se hetkoznapi ilyenkor, ok is segitenek habkarikat csinalni, pogacsat kiszaggatni, tojassal megkenni, sajttal megszorni...stb. Apa allitja fel a fat, a lanyokkal addig a szaloncukrokra szoktuk ratenni az akasztot, majd egyutt diszitjuk fel a fat. Kozben karacsonyi zene szol es a lakasban mindenfele illatgyertyak egnek. Annyira imadom, olyan hangulatos, gyonyoru karacsonyunk szokott lenni. Iden anyukam kijon hozzank Angliaba es velunk unnepel, amire mar hosszu evek ota nem volt pelda. Es a pici fiam is fogja elvezni, legalabbis gondolom, mar 7 honapos lesz.
2010. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok. Nálunk is a kedvenc ünnep, legfőképpen a hangulata miatt!
2010. dec. 2. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon szeretjuk. 3 gyerkoc van, a ket leanyzo (6 es 3,5 evesek) szivesen csinal mindenfelet. Tegnap feldiszitettuk a lakast girlandokkal, es soliszt-gyurmabol diszeket csinaltunk. Tavaly a papir volt a meno, iden mar ugyesebbek. Megirtuk a levelet Jezuskanak a legnagyobb vagyakrol, karacsonyi meseket nezunk esti mesenek es szeretik meghallgatni Szenteste tortenetet. A kisfiu 1,5 eves, odavolt az egosorert, amit felraktunk az erkelyre, egesz este azt mutogatta: anya,nezd, apa, nezd, es allt es bamulta. Alig varom, hogy meghozzak az angyalok a fat (amig lehet, igy probaljuk csinalni) es lassam az ahitatot az edes kis arcukon. Ilyenkor ugy orulok, hogy ok meg hisznek a csodakban!
2010. dec. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, nekünk is a 2. karácsonyunk hármasban:-)

Már feldíszítettük a házat, égősor kintre, ablakba mikulás, hóember, koszorú az ajtóra, adventi koszorú és asztalterítő az asztalra...persze az felhajtva, hogy el ne érje:-). Sütöttem már mézeskalácsot de lehet majd még kell sütnöm ha ez elfogy:-) tanulom a mikulásos verset és hétfőn megyünk Mikulás ünnepségre. Már megvettem a karácsonyi ajándékot is, és a haditerv is megvan a karácsonyfa állításhoz...mármint, hogy ne lássa és reggelre mégis ott legyen a feldíszített fa:-)

16 hós fiúcska anyukája.

2010. dec. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az én anyukám is szereti!:)
2013. nov. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!