Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gyakori vezetéknévhez...

Nagyon gyakori vezetéknévhez ajánlatos egyedibb keresztnevet választani, vagy ennek nincs jelentősége?

Figyelt kérdés

Olyan vezetéknevekre gondolok, mint pl: Horváth, Németh, Szabó, Tóth, Takács stb.

A mi nevünk Simon.


2010. dec. 2. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Felesleges egyedi nevet választani, nem is menne a bezetéknévhez. Szerintem ne a nèv legyen különleges, hanem a gyerek tűnjön majd ki, hogy pl sokat tanulsz vele, és szín 5- ös lesz:)

Simon Szilvia, Szimonetta; Simon Szilveszter, Szabolcs,

2010. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hú, nekem nem tetszenek ezek a sziszegős párosítások. Nem kígyó lesz az a gyerek... :)))

Amúgy a Simon egy nagyon szerencsés univerzális vezetéknév, sokminden passzol hozzá. Nem tudom mit értesz egyedi alatt (ez a fogalom manapság nagyon átcsapott ízléstelenségbe) de lehet adni a Simon-hoz ritkább neveket is, és a klasszikusokkal is jó páros lehet.

2010. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell egyedi név. Válasz olyat, ami tetszik nektek és passzol a névhez. A mi fiaink Szabó László és Balázs én pedig Nagy vagyok(Laci apa nevét kapta, Balázs mindkettőnknek tetszet).
2010. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a személy teheti igazán egyedivé a nevet, nem fordítva. Válasz egy normális magyar nevet, mert amíg a Notre Dame-ban nem keresztelnek Zsuzsákat, Katalinokat, Istvánokat, stb. addig nálunk se kereszteljenek Yvetteket, Nathaliekat meg társait.
2010. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
válasz= válassz, bocsi
2010. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne akkor én leszek az ellenpélda!

Nekünk Nagy A családnév.Millió van belőle.Főleg ahol mi lakunk.

Nem akartam a századi Nagy Annát v Nagy Dominikot? Bálintot stb....

Így egyedi nevet választottam.De nem bántam meg, most se tömegnevet adnék a gyerekeimnek.

És különben is miért baj hogy egyedi a neve????Miért ne tűnhetne ki ezzel?

2010. dec. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaaaa, nem olyan nagyon egyedi neveket képzelek, amikről azt sem tudja "köznép", mi fán terem...

De nem is a Lili, Hanna, Bálint, Bence gyakoriságúakat.

Pl: Annabella, Karina, Karolina, Linett, Flórián stb

2010. dec. 3. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:

12.02 19:10 vagyok


Ha nem zavar, megírnád hogy nevezted el gyerekeidet?

2010. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok, utolsó válaszolóhoz szóltam.
2010. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!