Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Különleges vezetéknévhez...

Különleges vezetéknévhez különleges keresztnevet adni a gyermeknek nagy kiszúrás?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik nekünk egy fiúnév és tudjuk is, hogy fiú lesz, de eddig, akinek mondtuk, mindenki kiakadt, hogy megbolondultunk, miért nem adunk neki "normális" nevet.

Az apja után persze második keresztnévként kap "normális" nevet is, de nem azt szeretnénk használni és csak ez az egy név adódott, ami igazán tetszik mindekettőnknek, de egyre inkább bizonytalanodunk elfele, hogy tényleg röhejes, ha a vezetéknév is ritka és a keresztneve is az lesz. de hát a gyermekünk is az lesz. különleges és egyedi...

szóval mi a véelményetek?


2010. júl. 5. 08:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mi a keresztnév? Úgy könnyebb válaszolni.
2010. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
A ti dolgotok, de azért azon is el kell gondolkozni, hogy neki az életét kell leélnie egy "fura"névvel. Egy gyakori vezetéknévhez még elmegy egy különleges, de egy eleve ritkához... Attól, hogy nem "különleges" nevet adtok neki, még ugyanúgy különleges lesz és egyedi, hisz minden ember az... nektek meg egyelőre ő az első....
2010. júl. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Lehet az utolsó is, milyen sokat vártunk és amilyen sokáig küzdöttünk érte, nincsenek hiú reményeink, de a remény hal meg utoljára, hogy lehet még... ez nem is ide tartozik.


Tudom, hogy így is úgy is különleges, de nem szeretném, ha nyolc másik ilyen keresztnevű gyerek lenne az oviban vagy az osztályában vagy bárhol és akkor egyeske meg ketteske, meg kisIsti, nagyIsti. most csak példát mondtam persze. a "divatnevek" egyikünknek sem tetszenek. illetve van, ami igen, csak mindkettőnknek más. :-D


A név egyébként a Robin lenne. amúgy passzolna a vezetéknévhez hangzásban, csak ugye mindkettő ritka és ez után lenne még az apja neve biggyesztve, hogy azért a későbbiekben meglegyen a választás lehetősége, ha mégsem teljesen az, akinek gondoltuk :-DDDDD

2010. júl. 5. 09:23
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

nézd, kicsit sok gondolat szaladgál bennem, leírom őket.


Először is a Robin szerintem nem annyira gáz név, ami a fura kategóriába tartozna, hallottam én már ennél cifrábbat is.

Másodszor arra nem gondoltál hogy ritka vezeték- és keresztnévhez éppen apuci hagyományos neve fog furán hangzani? Én nem tenném utána, és meg is mondom, hogy miért: az én babámat Vajnági-Nagy Sebestyénnek hívják. Vajnágiból sem sok szaladgál a világban, Sebiből meg pláne nem. Csak azért nem lett (szülői nyomás ellenére) az apja után Sebestyén-László, mert mindkét nagyanyja óckodott a Sebestyéntől, ha László is lett volna, akkor tuti mindenki Lacikának hívja majd, nem Sebinek. Így az egy keresztnévvel a környezetet arra „köteleztük”, hogy megszokja, hogy nem úgy szólítja a gyereket, ahogy ő akarja, hanem ahogy az édes jó szülei elkeresztelték. Ezen kívül pedig ha nálatok is esetleg mindenki apuci után nevezné a kicsit, akkor az titeket blamálna: „szerencsétlen szülők, hogy tudtak ilyen hülye nevet adni a gyereknek, még jó, hogy volt annyi eszük, hogy apuci nevét utánarakták. Hadd hízzon a májuk, hogy így van anyakönyvezve, úgyis mindenki a /rendes/ nevén szólítaná”. Remélem, érted, mit akartam mondani. Szóval én még apuci nevét sem adnám neki, hogy ne legyen választási lehetőség. Szerintem egy Taksonnyal, Habakukkal vagy Ubullal jobban kitoltatok volna azzal a szegény gyerekkel, mint a Robinnal.

Azért nagyon érdekel, mi a vezetéknevetek, kérlek szépen, írd meg. Ha együtt jól hangzik, megszokják az emberek. És ha ti büszkén nevezitek így a fiatokat, később ő sem fogja gáznak tartani a nevét. Így elkerülöd, hogy az anyakönyvezett Humbuk Robin-Sándorból (célzás a név, csak a hatást szugerálom) felnőttkorára Humbuk Sándor legyen. Érted? Ha mindenki Sanyikának szólítja, felnőttként már ő is utálni fogja a Robint, sőt, nem is használja majd.

Egyébként fura nevek közül nekem a Burián Fendáll volt eddig a csúcs, mégsem csodálkozott rajta senki, mindenki bírta a kölyköt.

Hajrá, tegyetek belátásotok szerint. Én nem adnék neki 2 keresztnevet.

2010. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem adjátok neki nyugodtan! :) Mi Melchiornak fogjuk nevezni a babánkat, ha fiú lesz... Ma megyek nődokihoz, hátha kiderül már. :D Mi sem törődünk mások véleményével, pedig páran már tudják a terveinket, és nagyon fújoltak. Ja és a baba vezetékneve sem megszokott, németes.
2010. júl. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A Robin nagyon szép név. :)

De a Sebestyén (előző válaszoló fia) nem tetszik annyira.

2010. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Óóó, én azt hittem valami nagyon nyakatekert nevet találtatok ki. Szerintem a Robin nagyon jó. Ettől nem lesz "giccs" a neve a gyereknek még akkor sem,ha a vezetékneve ritka.
2010. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

na hallod! a Robin szerintem sem fura név,sőt,tök jó :-)

Nálunk pl nyelvtörő a vezetéknév(ÉDL) és ehhez a fiunk Bendegúz Krisztián(a 2.apja neve) és senki nem szólítja Krisztiánnak.Viszont kaptunk hideget meleget rendesen a Bendi miatt.Mindenki a bakterházra asszociált,meg a Győri állatkert kis majmára...De nem engedtünk,és mára mindenki megszokta.

Az Öccse pedig hosszú vacillálás után Aladár Ede lett.És itt is mindenki(na jó egyet kivéve.de őt meg mindig kijavítom)Alizza.

Tehát ha megkapja mellé apa nevét is,még mindig ott van a lehetőségetek,ha valaki így akarja szólítani,hogy kijavítjátok,és megmondjátok,hogy őt nem Géza,hanem Robin!


Ne hagyjátok magatokat,ti fiatok!(nálunk Aladár nem tetszett a papának,mert hogy kisebbségeket hívnak így)persze azóta már ő szívét is meglágyította Ali :-) )

2010. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
kedves 10.32-es! Tudom, hogy kevés embernek tetszik a Sebestyén, ezért annak idején, mikor eldöntöttük, hogy mi lesz a kisfiú neve, nem is úgy írtam ki a kérdést, ahogyan sokan szokták, hogy tetszik-e ez vagy az a név, hanem úgy, hogy ismertek-e hasonló nevű gyermeket. Nem érdekelt senki véleménye, hiszen mindenkinek más az ízlése. A kérdezőnek is csak azt tudom mondani, hogy ha ti eldöntöttétek, hogyan hívjátok a kisfiút, miért kell elbizonytalanodni, ha valakinek nem tetszik?
2010. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és természetesen várom a további véleményeket még.


09:52-esnek: én már annak is örülök, hogy találtunk olyan nevet, ami az apjának tetszik a sajátján kívül :-(( iszonyú fafej tud lenni, már bocsánat. egyébként értem a problémádat és én is tartok ettől. de megígértem az Apukának, hogy a második neve az ő neve lesz. csak ő minden első keresztnévre azt mondta, hogy úgyis Petinek fogom hívni, merthogy ő Péter. ebből kiderül.

2010. júl. 5. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!