Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 10hos kisfiunk Nagliban...

10hos kisfiunk Nagliban szuletett es most hazajottunk anyakonyveztetni Mo-ra, de hianypotlasi vegzest kuldtek. Bovebben lent, ki tud segiteni?

Figyelt kérdés
Mi 6 hetre jottunk haza ideiglenes utlevellel a kicsinek h itthon is anyakonyveztessuk, elettarsi kapcsolatban vagyunk, most kaptunk levelet hogy a brit okiratbol hianyoznak a szulok nevei....es csatoljunk olyan reszletes anyakonyvi kivonatot amely tobb szemelyi adatot tartalmaz, leforditva,az anyarol...hogyan oldhato ez meg? Magyarorszagrol? Paromnak vissza kell mennie Angliaba 2 het mulva dolgozni, mi itthon maradunk, ha potoljuk is akkor mennyi ido meg mire kiadjak az anyakonyvet a kicsinek...teljes csalodas a magyar ugyintezesben...koszonom a valoszokat
2010. dec. 6. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én ugyan Németországban élek, de felhívtam a nagykövetséget, és azt mondták, hogy nem kell hazautaznunk ezért, megcsinálnak mindent, nekünk csak 2 db fénykép kell a babáról, aztán majd küldik a csekket. Szerintem nektek is megcsinálták volna.
2010. dec. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kislanyom 9 honapos es angliaban szuletett.

2 fenykeppel es a szuletesi anyakonyvi kivonattal egyutt el kellett menni Liverpoolba (vagy Londonba) es a nagykovetsegen megcsinaljak a papirokat.

Utanna le kellett fordittatni magyarra az anyakonyvi kivonatot es ugy postara adni egy elore megcimzett boritekkal.

2.5-3 honap mulva jott az utlevele ami 3 evig ervenyes es a magyar szuletesi anyakonyvi kivonat.Mi vissza igenyeltuk az eredeti angolt is.Ezert pluszban kell fizetni.

Otthon nem tudom hogy mukodik.Milyen adatok hianyoznak a szuletesi anyakonyvi kivonatrool nem ertem.

2 fajtat kapsz angliaban egy reszleteset es egy csak par adatot trtalmazot.

2010. dec. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos azt kell irnom, hogy most nem a magyar ugyintezessel van baj, ennek ez a menete...

Az en fiam is Londonban szuletett, mi is hazahoztuk anyakonveztetni egyszeri utazasi engedellyel. De elotte rengeteget telefonaltam es rengeteg forumot atolvastam, hogy minden-minden keznel legyen es ne erhessen meglepetes, mert nalunk is ez volt a helyzet, csak 4 hetig maradhattunk Magyarorszagon, raadasul abban mar benne volt az is, hogy az utlevelnek is keszen kell lennie (ha a kezetekben van a szuletesi anyakonyvi kivonat, a magyar, csak azutan lehet egyaltalan igenyelni az utlevelet).


Szoval: az angoloknal alapban csak egy rovid valtozatu szuletesi anyakonvi kivonatot kapsz, de a magyar anyakonyvezeshez full birth certificate kell, tehat a teljes. Ezert fizetni is kellett, meg akkor kertuk, amikor a fiunkat regisztraltattuk szuletes utan. Ezen vannak rajta az adataitok. Most nem tudom hogy mukodik, de akkor csak hivatalos forditast fogadtak el Magyarorszagon (Angliaban a nagykovetsegen eleg lett volna a sajat forditas).

Ezzel lehetett menni az onkormanyzathoz. En ugy emlekszem, hogy kb 3 het volt, mire elkeszult.

Utana igenyeltuk meg az utlevelet, az egy heten belul keszen volt.

Mondjuk most mar nem fontos utlevel, szemelyit is kerhetsz a picinek, az annyiban jobb, hogy nem kell hozza mindket szulo jelenlete igenyleskor, tehat ha esetleg a ferjed visszamegy, akkor is tudsz intezdedni.

Azota en csinaltattam szemelyit is, az is egy bo heten belul keszen volt.

Nalunk egyebkent ez ugy zajlott le, hogy en hazakuldtem a ferjem anyukajanak a kisfiunk teljes angol szuletesi anyakonyvijet, valamint az osszes iratunknak a fenymasolatat es egy meghatalmazast, ami arrol szolt, hogy a gyerek anyakonyvezesevel kapcsolatban a keruleti onkormanyzatnal teljes mertekben eljarhat anyosom.

Igy o kezdte el intezni, a forditasra is varni kellett, majd az onkormanyzat is elfogadta a meghatalmazast, mire mi hazarepultunk mar vart az asztalon a szuletesi anyakonvi kivonat, csak utlevelet kellett igenyelnunk.

Remelem, hogy nem lesz nagyobb fennakadas nalatok sem!

Minden jot!

2010. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most utananeztem.

Igenyelhetsz online full birth certificate-et. Nem tudom, hogy ezt Magyarorszagra lehet-e postaztatni, ha nem, akkor gondolom van ismerosotok, akihez elkuldhetik es o atpostazza nektek, hogy haladjon a folyamat.

Ezen az oldalon lehet kezdeni az igenylest:

[link]


Azt olvastam, hogy 9.25 font a koltsege, 4 munkanap alatt allitjak ki.

2010. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom mindnekinek a valaszokat, mar forditas alatt all, a teljes anyakonyvi kivonat persze az angol es par het mulva kesz is...kosoznom megegyser
2010. dec. 14. 17:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!