Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segítenél? Gyesen vagyok első...

Segítenél? Gyesen vagyok első gyermekemmel, most mivel vissza adták a 3 évet, második baba érkezése után miután fogják számolni Tyást Gyed és Gyest? Munkahelyem meg van még,2011. 09.21 jár le a Gyes és második baba augusztus elején érkezik.

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 00:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A szerződés szerinti béredből számolják, de ezesetben a TGYÁS-nak is ugyanaz a maximuma van, mint a gyednek szokott lenni, aminél nem kaphatsz többet akkor se, ha járna. Asszem bruttó 102.900 Ft, vagy valami ilyesmi összeg.
2010. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Ha gyesen vagy 2011. szeptemberig, és a tesó augusztusban születik, akkor a tgyás alapja valóban a szerződés szerinti béred lesz, de a gyed alapja a minimálbér lesz.

Ennek az az oka, hogy a gyed igénylésre 2012-ben kerül majd sor, tehát a gyed alapja a 2011-es év lesz, amikor 6 hónapot meghaladóan gyesen leszel.

Viszont a tgyás alapja a 2010-es év, amikor nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyeden voltál, így lesz a tgyás alapja más, mint a gyedé.

2010. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,és hogy tudnám megúszni minimálbér alapú gyedet, mondjam le a Gyest és menjek TGyásra 28 nappal szülés előtt?vagy vegyem ki a szabikat?
2010. dec. 8. 09:53
 4/13 anonim ***** válasza:

A gyed csak a szülési szabadság lejárta vagy a szüléstől számított 24 hét eltelte után folyósitható.

Tehát ha aug. elejére vagy kiirva, akkor a TGYÁS-t igényelheted júl. elejétől (28 nappal előbb).

Számold ki, hogy onnan a 168 nap (24 hét) átcsúszik-e jövő évre. Ha igen, nincs mit tenni, ha az 2010-re esik, akkor igényeld a tgyást a szülés előtti 28. naptól.

A pontos dátumot te tudod (szülés időpontja). Az én számitásaim szerint ha aug. 01-re vagy kiirva, akkor beleférsz és dec. közepén-végén megigényelheted a GYED-et.

2010. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én a szabikat javaslom.

Egyrészt azért, mert a szabi alatt a normál béredet fogod kapni, ami mindenképp több, mint a gyed, másrészt pedig mert akkor a szabadság alatt kapott teljes béred lesz a tgyás-gyed alap, függetlenül az időtől, mert ebben az esetben a tényleges jövedelmedet veszik figyelembe.

2010. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ma 12. 38, augusztus 1-el átcsúszik már 2012-be a gyed igénylés.

Kérdező, ha a tgyást július 17-el bezárólag meg tudod kezdeni, akkor a tgyás utolsó napja december 30, a gyed első napja meg december 31 lesz, vagyis mindkettőnek 2010 lesz az alapja.

Ha ezt meg tudod így csinálni, akkor jó, ha nem, akkor marad a szabi.

2010. dec. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ja, bocs 12.38, félreértettem, amit írtál, az augusztus 1-el, ne haragudj.

Kérdező, ha augusztus 1-re vagy kiírva, akkor bőven beleférsz a gyeddel 2011-be, a lényeg, hogy július 17 mindenképp el kell kezdened a tgyást, ahogy írtam is.

2010. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2010. dec. 8. 13:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen ennél részletesebb választ vársz???
2010. dec. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen, esetleg van-e valami más megoldás (ha van)hogy megúszom a minimálbér gyedet,ezen kívül, ami itt le van írva.
2010. dec. 9. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!