Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom kiszámolni, hogy...

Hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi gyedet fogok kapni? A brutto fizum: 108.100 ft. Nettoba viszont 120-130 között kaptam minden honapban és juniusban, decemberben kaptam 13. és 14. dik havit! Köszi a segitséget!

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A gyed alapja a jogosultság évét megelőző naptári év átlagkeresete, alapja minden olyan bér amire járulékot fizettél. Részletesen lásd itt:


[link]

2009. jan. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ezt nem értem! Nem írtad el? Hogy lehet több a nettód, mint a bruttód? A bruttó fizetésből vonják az adót tehát a nettónak kevesebbnek kéne lennie.

Amúgy a gyedet a szülés előtti év átlagából számolják amibe beletartozik a bónusz és egyéb juttatások is ( a te esetedben a 13. és 14.-ik havi fizu is) De hiába több a fizud, kb. brutto 140 ezer ft-nál (most pontosan nem tudom mekkora az az összeg ami után a max gyedet lehet kapni) te akkor is a max gyedet kaphatod. Ami jelenleg kb brutto 96-100 ezer Ft.

A gyed előtt még megigényelheted a tgyás-t is. Ez a szülést megelőző év átlaga alapján számított összeg 70%-a lesz aminek nincs felső határa.

Ja amúgy a gyed is 70% csak ott van felső határ amit már írtam.

Üdv

2009. jan. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!