Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED visszafelé? Hogy tudom...

GYED visszafelé? Hogy tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés

Hogy tudom megállapítani, hogy mi a GYEDem alapja?

Közalk. vagyok, ugró bérrel, második gyerek, de már az elsőnél se tudtam, hogy mennyi volt az az összeg, amit a GYED alapjául vettek. Hogy tudnám visszafelé kiszámolni, ha csak a bruttó gyedemet tudom?


2011. febr. 22. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

remélem valaki ír valami okosat,mert én is kivagyok hogy 105000 nettóm,után 50000 a gyedem,..a bruttó 71000 gyedemből kapok 50000-et nagyon unom..

ne haragudj,hogy nem a kérdésre felelek...csak dühít..

2011. febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én meg bruttó 63ezret kapok, ebből még a levonás.
2011. febr. 22. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Azért kapsz ennyit, mert nem kérted az adójóváírást. Ha kérnéd (visszafele nem lehet, csak az adott hónaptól jár havonta), akkor 12100 Ft-al több lenne. Viszont ha nem kéred havonta, akkor egy összegben fogod megkapni majd jövő májusban.


Kérdezőnek:

A br. 63 gyed esetében br. 90eFt a gyed alap.

2011. febr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek:

Ha az igénylés előtti évben csak betegállományban voltál, nem volt más bérjövedelmed, csak a 15 betegszabis napod, akkor stimmelhet az összeg.

2011. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kapsz havonta egy elszámoló papírt?

Nekem egyéni elszámolási lap néven kipostázzák havonta és azon rajta van a besorolás szerinti bérem.

2011. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De megkapom a bérpapírt, viszont az azon szereplő illetményem nem a gyed alapja, mert ez az illetmény épp az aktuális illetményem, ami annak idején, amikor terhes lettem, kevesebb volt. És hát ez az illetmény le is van vonva térítés gyanánt, a gyed sorába pedig csak be van írva a bruttó összeg.
2011. febr. 23. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!