Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon sűrű fehér folyás...

Nagyon sűrű fehér folyás (nagyon durva) mitől lehet terhesség legelején?

Figyelt kérdés
Viszket is, gondolom valamilyen fertőzés, még nem volt ilyenem, a dokihoz csak hétfőn tudok menni. Mit használhatok rá? Nagyon valószínű, hogy terhes vagyok, talán az 5. hétben lehetek. segítsetek!!!!köszi
2010. dec. 17. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Látatlanba még semmit.

Cserélj gyakran tisztasági betétet v. töröld át magad intim törlökendővel.

2010. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakori tünet, a terhesség miatt ez a fajta gombás betegség. De nem kell parázni. A dokid nem vette észre? Mindenképp szólj neki, és fel fog írni egy receptes kúpot, aminek a nevére már nem emlékszem, de 4-6 db van egy csomagban, amit esténként kell használni kb. 1200 Ft körül van. Nekem is volt ilyen gondom, de nem volt annyira gáz, így felezve használtam a kúpokat és minden rendbe jött. Ja és az intim lemosó szappan/gél sem rossz, de csak gyógyszeres kezelés mellett/után.
2010. dec. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy csak hétfőn megyek, addig mit tehetnék? Nagyon zavar! Azért köszi a tanácsokat!
2010. dec. 17. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Várd ki mindenképpen a hétfőt, sőt akkor ne fogadj el semmit a dokidtól, inkább várd meg a kenetvétel eredményét, mert lehet gomba, de lehet bakteriális fertőzés vagy mindkettő. A gomba ellen gombaelleni készítmény kell, a bacis fertőzés ellen pedig antibiotikum és nem mindegy, hogy milyen. Ennyit érdemes kibírni, egyrészt nem szeded hiába a gyógyszereket és hatásos lesz a kezelés. Egyébként az első trimeszterben semmilyen gyógyszer sem javasolt, főleg antibiotikum, és a gombaellenes közül is csak a Pimafucint lehet szedni ilyenkor, de az csak vényre kapható. De, ha durva a folyás, muszáj lesz az orvosnak kiírnia valamit.

A tüneteid alapján tényleg gomba lehet, ami gyakori is a trehesség alatt, de biztosat csak a labor tud mondani. (Még az orvos sem, amikor ránéz a kenetre és rávágja, hogy gomba.)

2010. dec. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

igazad van kedves utolsó és egyben köszönöm a választ. Ma gondolkodtam, hogy veszek canesten kombit, de meggondoltam magam, hátha baj lehet belőle. Csak az a baj, hogy nagyon nagyon viszket és már alig bírom...

köszi mégegyszer a választ!

Üdv

2010. dec. 18. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!