Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak gyereket?

Miért vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdésem azokra a szegény párokra vonatkozik,akik még önmagukat is alig tudják eltartani,de mégis vállalnak gyereket a szegénységükbe. Nem gondolnak a jövőbe,hogy mit adnak neki ha felnő stb. Csak egy a lényeg,hogy gyerek legyen és kész. Sajnos vannak,akik nem állnak meg egynél. Az apósomék pont ilyenek voltak fiatalon. Gyártották a gyerekeket és négynél álltak meg,de olyan szegények voltak,hogy egyik gyereknek sem tudták egyengetni az útját,de az a fő,hogy négy gyerekük lett,mert ez a felfogásuk és a többi nem számít. Régebben is voltak ilyen emberek és ma is,hogy szegény mint a templom egere,mégis vállal gyereket megkeserítve a gyerek jövőbeli életét. Mert szegény családból nem huppan ki egy egyetemet végzett felnőtt ember!
2010. dec. 17. 13:10
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
71%

A felemelkedés szerintem nem köthető egyértelmüen anyagi vonzathoz vannak diplomás emberek a szabolcsi nyirségi régióból sőt a romák között is.


Lehet hogy még törlesztik a diákhitelt lehet hogy dolgoztak mellette de elvégezték.


sok olyan huszonévest ismerek látásból akinek alátolták a kocsit a feneke alá és a szakiskolából is kibukott pedig volt zsé... csak nem mindegy mire. Lett volna az egyetemre lett volna a lakásra lett kocsira meg drogra.

2010. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%

"Mert szegény családból nem huppan ki egy egyetemet végzett felnőtt ember."

Ez a legnagyobb tévedés, olyan téves sztereotípia, mint hogy aki szegény, az több gyereket vállal be, mint a gazdagabbak.

Pont azért vállalnak be a szegények gyereket a nyomorba is, mert így is - úgy is robotol az ember, gürizik, mint egy állat egész életében, akkor legalább ez az öröme meglegyen.

Ezt csak a háttérhatalom szajkózza, hogy a családalapítás a gazdagok privilégiuma, a szomorú az, hogy sokan be is dőlnek neki.

2010. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%

Ő volt az élő példa:


-még sok van-

[link]

2010. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%

Én a szocializmusba születtem bele, mind a 4 testvéremmel együtt. A szüleim nem voltak felelőtlenek, mindenünk meg volt, ami csak lehetett. Soha nem éreztem azt, hogy nélkülöznünk kellett volna. Biztos, hogy nagyon nehéz olt a szüleimnek, de mi nem éreztünk semmit sem belőle. Nagyon tisztelem őket, hogy tisztességgel felneveltek minket, még diplománk is van, s segítenek, ahol csak lehet!


Gyermekvállaláshoz pedig mindenkinek joga van. Nem köti senki sem anyagi feltételhez, sem pedig érettségi (értelmi szint) feltételhez. Senki sem korlátozható abba, mennyi gyermeke legyen. Mindenkinek a józan belátására van bízva. Van, aki tisztességesen, nagy nélkülözések nélkül kívánja felnevelni a gyermeket, lehetőleg mindenféle segély nélkül. Szerény véleményem szerint nem a gyermekek után járó juttatások miatt kell a gyermekeket vállalni, mert az addig jár, amíg egyszer csak el nem vonják. Utána pedig lehet az asztalt csapni, abból nem lesz étel! A gyermeket mindenki maga vállalja, ne pedig az állam!

2010. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos én is tudok a környezetemben olyan esetet,hogy nem kellett volna a második,harmadik.Ezt én meg is mondtam nekik erre nagy sértődés lett.Aztán mi történt?meglett a gyerek és sajnos a pelenkára gyógyszerre sőt még ételre is kölcsönkellett kérni.Ez jó?Szegény gyerekek isszák a levét,mert amit az Állam ad az a pelenkára sem elég.DE!!végül is gondolkodjunk az Államnak kéne 100%ban fedezni a gyereknek a teljes kiadását mert van egynéhány ember aki szülni akar minden áron?
2010. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Ez szerintem egy újabb provokáló kérdés. Szerinted, aki szegény, az ne is tervezzen, tegyen semmit az életben? Miért is ne legyen gyereke annak, akinek sajnos nem adatott meg a gazdagság? Lehet, hogy azért vállal gyereket, aki szegény, mert nem a pénztől, hanem magáról a gyerektől boldog. Vagy csak pénzzel lehet egyengetni valakinek az útját? Attól, hogy valaki szegény családba született, még lehet okos ahhoz, hogy elvégezzen egy egyetemet. A pénz és az ész nem egymástól függő dolog. És lehet, hogy többre is becsüli majd életében a pénzt, mint az, akinek a gazdag anyuci apuci a s*gge alá tolt mindent. Mert valószínűleg nem kell sok mindenért megdolgoznia az életben az ilyen embernek.
2010. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
14%
Ezt én sem értem, lehet mág fogamzásgátlóra sem telik.
2010. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Eddig a kérdésemet a 13:21-s válaszadó értette meg és köszönöm neki az értelmes választ. Mert a többi csak egy dolgot emelt ki és azon "lovagolt".
2010. dec. 17. 13:26
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Hú, azért ez kicsit kemény állítás! Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, vállal-e gyereket és hányat. Persze, sokan nem gondolkoznak, csak jönnek egymás után a gyerekek, hogy aztán az állam lássa el őket (de nem hinném, hogy ez a jellemző, max. egyik Mo.-i népcsoportnál, de erre inkább nem térek ki). Miért gondolod azt, hogy ey gyerek csak akkor lehet okos, jó tanuló, egyáltalán jó ember, ha a szülei dúskálnak??? Nem is értem... Hány olyan embert (faialt és idősebbet is) ismerek, akik egykeként nőttek fel, gazdag szülőkkel a hátuk mögött, mégse vitték semmire.. Amit a szülőktől kapott, azt nem tudta megbecsülni, ő maga meg se nem tanult, se nem szeretett dolgozni. Nehogy már azt mondd, hogy csak a gazdagok gyerekei vihetik bármire! Akkor bizony nem lehetett volna sem Petőfink, sem József Attilánk, De még Móriczunk se... De mondhatnék akár közelebbi példákat is, a mai korból, akik nem dúsgazdag szülőkkel mégis magasra jutottak... Persze, kell a pénz, mert nélküle nagyon nehéz, de a pénz nem minden, nem annak kellene lenni az úrnak. Egy gyereknek nem az minden esetben a fontos, hogy hány és milyen márkájú babakocsija, játéka, ruhája van... ha emellett a szüleit csak a pénzhajházat érdekli, a gyerekre nincs se idő, se türelem... Szegény gyerekből is lehet művelt, jól nevelt, becsületes,értékes felnőtt...
2010. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%
Bocsi, de a szabolcsi Nyírségben sem csak szegények és aluliskolázottak élnek. Ez egy kicsit téves általánosítás. Nekem pl. 2 diplomám van és most csinálom a harmadikat.
2010. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!