Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak olyanok...

Miért vállalnak olyanok gyereket akik nem dolgoznak?

Figyelt kérdés

Nem értem az olyan szülőket, akik gyermeket vállalnak és nincs munkaviszonyuk,munkanélküliek(évek óta nem dolgoznak). Nem értem azokat, akik még iskolába járnak és mégis gyermeket vállalnak.(pl. egyetemisták) Nem értem azokat akik még a 18. élet évüket sem töltötték be és gyermeket vállalnak.

Kíváncsi vagyok az olyan szülők véleményére,válaszára akik bele tartoznak valamelyik kategóriába, de mindenki véleménye érdekel.

Nem rosszindulatból kérdezem,csak egyszerűen érdekel.


2011. máj. 24. 18:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
egytemre járok, nem szültem még, de ha védekezés mellett becsúszna a baba, akkor megtartanám. szülői támogatással megoldható, ha nagyon muszáj. a nem dolgozókat nem értem...
2011. máj. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%
Mert az ő gyereküket szociális alapon tuti felveszi a bölcsibe ráadásul ingyen.
2011. máj. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
22%

Húh .. de sok helyen olvastam már (ezekbe a kategóriákba beletartozó szülőktől), hogy a szeretet a legfontosabb, legyen bármi is!

Lemerem fogadni, hogy 2-3 kommentbe ez benne is lesz.


Tény, a szeretet fontos, a legfontosabb !!! DE! Ha valakinek arra sincs pénze, hogy vegyen naponta egy kiló kenyeret .. azt én sem tudom megérteni.

Viszont az egyetemistáknál sokan azért vállalják be, mert a szülők tudják őket támogatni. Ez is sokat jelent.

És, amúgy is... ne legyünk naivok, feltalálták már a segélyt :) (Tisztelet a kivételnek, és nem negatív diszkrimináció!)

A tini anyukák meg ... gondolom te is kitalálod, mitől születik meg a gyermek.

2011. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem láttam, hogy 6.hónapban megszűnik a cég, és nappalis főiskolásként se tp, se munkanélküli sesese, és kenhettem a hajamra a ledolgozott éveket(akkor azt mondták nem jár gyed, most valami okostojás szerint járt volna anno 2éve) vállaltuk a kicsit. Azóta van egy hugica is.(igen részemről gyesbe született)

Szóval most csak főiskola és anyaság, és nincs hová visszamennem majd.


Amúgy miért fáj, ha valaki gyereket vállal úgy, hogy nem dolgozott, hogy fiatal, hogy? Ha az apa el tudja tartani a családot az anya fizetése nélkül. Ettől nem biztos, hogy a gyereknek baja lesz, rossz-rettenetes körülmények közé érkezik.


Meg mire akár te is nyugdíjba mennél, már nem leszel, ahogy a mai helyzet áll, ha ezen aggódnál...

2011. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Én sem dolgozom évek óta, és esélyem sincs elhelyezkedni (vidék, magas munkanélküliség, hiába van 3 szakmám, köztük egy főiskolai végzettség), ha ezen múlna soha az életben nem szülhettem volna. Szerencsére apuka keres annyit, hogy stabilan megéljünk. Akkor miért is ne???
2011. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

18évesen szültem:)

még tanultam, de párom dolgozik, lazán el tudjuk tartani a picit. ha minden kötél szakad szüleim is segítenének.

semmilyen segélyt nem kértem soha senkitől sem!

van egy gyönyörű 4,5hós fiam, nagyon imádom!

És inkább szüljön valaki fiatalon mint 35-40évesen, aki jóformán a nagymamája lehetne a picurinak , és felnevelni sem minden esetben tudja!

igen rám is néztek furán, de a fiamnak mind anyagilag mind szeretetből mindeni megvan!

2011. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
78%
Engem nem zavar,amig nem a dolgozó emberek adójából lébecolnak évekig
2011. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

akinek már a terhessége alatt szünt meg a munkahelye azt nem is soroltam , én az évek óta nem dolgozókra gondoltam. (vidéken is van munka, ha meg ott nem talál valaki akkor el kell menni messzebbre dolgozni, én is több órát utazom naponta, de nem ülök itthon a fenekemen)

Akinél meg keress annyit az egyik fél, hogy el tudjon tartani egy családot, azzal nincs is probléma.

2011. máj. 24. 19:11
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
én is fiatal vagyok, de van mindenünk és egyáltalán nem nevezném magunkat szegénynek... de miért Te idegeskedsz mások miatt és hordod le őket. én sem értek sokmindennel egyet, de ez már lefutott téma, azzal hogy a 100. is feldobja ezt a témát, nem lesz megoldva semmi. bocs ha nem túl kedves a válaszom.
2011. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
68%
18:53 telejesen egyetértek veled, és inkább 20 évesen szültem, mint 35-40-45 évesen. mama lehetnék szinte
2011. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!