Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesen lévőknek milyen tanulás...

Gyesen lévőknek milyen tanulási kedvezmények vannak?

Figyelt kérdés
Visszahozták,az ingyen fősuli lehetőséget?Esetleg más?Köszi
2010. dec. 21. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezt az ingyen fősuli dolgot, szóval tudtommal az is jelentkezhet államilag finanszírozott képzésre, akinek van gyereke, nálunk is évek óta vannak ilyen hallgatók, akiknek már van gyerekük, mégis államilag támogatottak, szóval tudtommal ez még megvan. Ugyanúgy jelentkezhetsz te is.
2010. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A diákhitel kamatmentes a gyed/gyes időszakára.
2010. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha második diplomádat akarod megszerezni, akkor fizetned kell, ha elsőt akkor nem. De kaphatsz ötven pontot, mert gyesen vagy.Az MSZP elvette 2007-ben a kismamáktól azt a lehetőséget, hogy tanulhassanak, ezzel is "segítve" a visszatérésüket a munka világába.Azzal az ötven pontal kitörölhetjük ....et. Én pont beleestem ebbe. Ügyhogy a férjem minimálbéréből, az én 45000-res gyedemből, és a csp-ból, fizetjük a 12000Ft-os tandíjat, mert kénytelen vagyok tanulni, ugyanis ovónőként nem tudok elhelyezkedni.

De hála az 50 pontnak, 408 pontal bekerültem a fizetős levelezőre, ahol 200 volt a ponthatár.Hallaluja.

2010. dec. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam hogy gyed alatt nem kell fizetni a költségtérítést a sulimban mert régebben így volt.

Aztán év elején kiderült hogy csak annak nem kell aki már 2007 előtt is gyesen vagy gyeden volt szóval kopp.

Pedig utolsó évem de ez van sajnos :(

2010. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!