Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kell sterilizálni a...

Hogyan kell sterilizálni a cumisüvegeket, mellszívót, cumit stb? Nincs sterilizálóm, se spéci folyadékom.

Figyelt kérdés
2009. jan. 23. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem egy jó nagy edényt 3500 Ft-ért fedővel együtt, amit csak erre a célra használok. A védőnőm mondta, hogy a sterilizálásra használt edény csak erre legyen használva, ha már nem kell, lesz majd még egy edényem legfeljebb. Meg kell tölteni vízzel, felforralni, a forrásban levő vízbe beletenni a tárgyakat és 5 percig főzni. Utána szintén csak erre használt konyharuhára kirakom száradni. Állítólag érdemes a vízbe egy evőkanál ecetet rakni, hogy ne legyen matt fényű az eredmény a kiváló vízkőtől. A víz teljesen fedje el az összes alkatrészt. Előtte persze mindent meg kell mosószerrel mosni, leöblíteni. A mellszívót max egy nap után kell főzni, cumit ha leesett mindig, vagy először hetente később legalább havonta. Cumisüveget ha tej volt benne, minden használat után az első hat hétben feltétlenül. Nekem a főzés jobban tetszik, de van sterilizáló folyadékom is, 2x használtam játékokhoz amit ajándékba kaptunk. Mégiscsak vegyszer, nem?
2009. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!