Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozatot hol...

Apasági nyilatkozatot hol lehet csináltatni, és hogyan, ha az apa még nem töltötte be a 18. életévét? Mennyibe kerül, meddig tart, és mik a feltételek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyan ott, ahol a felnőtteknek. 16 éves kora után már tehet apai elismerő nyilatkozatot. Személyi igazolvány kell hozzá, meg lakcímkártya.
2010. dec. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt esetleg még meg tudod mondani, hogy kell-e hozzá szülő? Mármint az ő szülei közül.
2010. dec. 26. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint nem kell, de ebben azért nem vagyok 100%-ig biztos. Egyszerűbb lenne betelefonálni az önkormányzathoz (vagy nem tudom hol van nálatok az anyakönyvi hivatal), ott meg fogják mondani, és akkor megspóroltok egy utat magatoknak. Mert ha még nem született meg a baba, akkor kell mindenféle, pl. orvosi igazolás a szülés várható időpontjáról, meg asszem most valamit variáltak is, hogy az anyától kell igazolás arról, hogy nincs regisztrált élettársi kapcsolata, stb. Meg ugye mindenképp úgy lehet csak apai elismerő nyilatkozatot tenni, ha egyszerre van jelen mindkét szülő, mindkettőnek alá kell írnia.
2010. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőtöknek be kell mennetek a lakcím szerinti önkormányzatra szem.ig-val, lakcímkártyával, és tajkártyával, valamint az orvosodtól egy igazolással, hogy mikor estél teherbe, és mikorra várható a gyermek születése(én ilyen nyomtatványt a védőnőmtől kaptam), és mivel az apa nincs 18 éves kellenek az ő esetében a szülők is, és rögtön meg csinálják díjmentesen, kb. fél óra alatt.
2010. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. dec. 27. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!