Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a névadó...

Mi a véleményetek a névadó ünnepségről?

Figyelt kérdés
Kislányom névadóját készülök megszervezni, sok kérdés merült fel bennem, nem találok neten semmit szinte ezzel kapcsolatban. A gyerek milyen ruhában legyen? Az ünnepség utáni kajára illik mindenkit meghívni, aki az ünnepségen ott volt?
2010. dec. 30. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Őőő, bocsi, de mi az a névadó?
2010. dec. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
olyan mint a keresztelő, de nincs neki vallási vonzata. Anyakönyvvezető tart egy kb. 20-25 perces szép beszédet. Igazából ez arra való, hogy úgymond bemutasd a családnak az új jövevényt, és választasz neki névadó anyát és apát, akik olyanok mint a keresztszülők, csak mondom nincs vallási töltete a dolognak. Érdekelne mások hogyan szervezték meg.
2010. dec. 30. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, így már érthetőbb, de még sosem hallottam ilyenről, nekem nem volt ilyenem, azt tudom(meg meg sem vagyok keresztelve, de azért csak van nevem :D)...
2010. dec. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Régebben ez nagy divat volt, például az én időmben (1982-es vagyok). Mára elég ritkaság számban megy a dolog, viszont szerintem kedves dolog összecsődíteni rá a családot, kicsit megríkatni őket egy megható kis idézettel, kattogtatni pár fényképet, és megőrizni az egészet egy kellemes emléknek. Jó lenne, ha írna valaki olyan is, aki mostanság tartott ilyet gyermekének...
2010. dec. 30. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:

ez jó ötletnek tűnik:)

szerintem süss egy tortát és írd rá a lányod nevét:)

hogy hívják egyébként?

2010. dec. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Két keresztneve van: Panka Milla

Torta lesz majd mindenképpen, mert az első szülinapjával kötöm össze.

2010. dec. 30. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi ebben voltunk:)

[link]


Tényleg sikerült megríkatni a nagyszülőket:) Meg hát én is és a "kerianyu" is elmorzsoltunk egy-két könnycseppet.

Szerintem nagyszerű dolog!Én 83-as kiadás vagyok:) Nekem is névadóm volt anno.


Mi inkább kényelmesbe mentünk, mint elegánsba...

Az ünnepség után mindenkit meghívtunk ebédelni. Kb 12 fő volt. Meghitt volt így a szűk családdal.

2010. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát nekünk a szűk család is min. 17 fő, szóval én főzizni nem fogok, inkább csináltatok két személyes kaja tálakat, bár elég sokba lesz így, de legalább nem nyírom ki magam ideje korán. :D

Úgy illik, ha ünnepség után mindenkit hívunk kajálni?

A kis legény nagyon fess volt, de kislányra télen mit adjak?

2010. dec. 30. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kedves dolog, és később szép emlék lesz mindenkinek. Gondolom, hogy zárt helyen lesz az ünnepség, így nyugodtan adhatsz a kislányodra egy csini ruhát és harisnyát, ha kintre nem elég, biztos át tudod öltöztetni a hivatalban. Bőven elég a hidegtál és a süti (a Ti esetetekben a torta), és úgy gondolom, hogy illik mindenkit meghívni rá, aki az ünnepségen is ott volt. Azt azért ne felejtsd el megemlíteni nekik, hogy egybekötöd a szülinappal (ha nem tudnák), mert biztos kellemetlenül érezné magát az, aki elfelejti az ajándékot.
2010. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Amúgy a szülinap témát belefoglaltam a meghívóba, meg hát akik jönnek, tudják is. Lenne még olyan kérdésem, hogy: a névadó szülőknek szoktak virágot adni?
2011. jan. 1. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!