Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az én nagymamám, szóval a...

Az én nagymamám, szóval a gyermekem dédije igényelheti a Gyest? Vagy csak a gyerek nagymamája lehet jogosult?

Figyelt kérdés
Tényleg sokat szokott a kisfiamra vigyázni, mindenben számíthatok rá. Én táppénzen leszek hamarosan a 2. babával, a férjem + szüleink dolgoznak.
2011. jan. 1. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem hívd fel hétfőn a MÁK-ot és ott megmondják.
2011. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is hívd fel a mákot, vagy jobb ha személyesen bemész.

De amúgy nagymama esetében én úgy tudom, hogy ha valakinek kettő gyereke van, akkor csak az egyikre jár gyes, illetve ha van rá jogosultság akkor tgyás majd gyed.

Tehát amíg te tápénnzen vagy terhesen a baba születéséig, illetve ha előbb vennéd igénybe a tgyást akkor annak kezdőnapjáig, akkor csak addig veheti igénybe a másik fél a gyest, illetve gondolom a nagymama is.

Ha megszületik a pici és vele leszel tgyáson, gyeden, akkor nem lehetsz a nagyobbal gyesen se te, sem a párod, sem a nagymamád, így gondolom a dédi sem.

Bár a dédit amúgy sem tudom a táppénz időszakára. Lehet a mák megengedi, ez csak rajtuk múlik.

Majd írd meg mit mondtak.

2011. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak a gyermek második felmenőjéig lehet igényelni a gyest.

Vagyis aki igényli az:

- a gyermek szülőjének vér szerinti szülője

- a nagyszülővel együtt élő házastárs / bejegyzett élettárs

- a gyermek szülőjének örökbe fogadó szülője

De egy telefont mindenképpen megér.

2011. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igaz, még nem sürgős intézkednem, de ha megtudok valamit, írok.
2011. jan. 2. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!