Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka miért nem igényelheti a...

Apuka miért nem igényelheti a gyerek után járó szabadságot ha anyuka gyeden van?

Figyelt kérdés

1,5 éves a kislányom, eddig férjem igénylete a gyerek utáni szabit, mert az én cégem felszámolás alatt van és ha én igényleném elveszne, viszont az új munkahelyén erősen javasolták, hogy ne igényelje, vagy ha igen indokolja meg, mert ha anyuka gyedet kap akkor már nyilatkozott arról, hogy ő vállalja a nagyobb szerepet a gyermek nevelésében, és ha úgyis otthon van apuka ne igényelje a szabit, mert nem ő látja el a gyereket. Merthogy a törvény szerint a gyerek után járó szabit az igényelheti aki több részt vállal a gyermek gondozásában, és az nem apuka aki dolgozik, hanem anyuka aki úgyis otthon van.

Tehát vagy igényeljem és vesszen el, vagy igényelje apuka, menjen szembe a munkáltatóval mellyel nagy esélyt szerez a felmondásra


2011. jan. 27. 14:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A törvény valóban így szól, hogy aki nagyobb részt vállal blablabla.

Nézd, én két nap miatt nem kockáztatnám az állásomat apa helyében...

2011. jan. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak felháborító az eljárás.
2011. jan. 27. 14:05
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
ez milyen hülyeség mióta meg van a fiam apa veszi igénybe a szabit utána és már 2 éves lesz,ezt nem is értem.
2011. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én se hallottam ilyet eddig, és az előző helyen nem is volt gond, de itt ez van. Nagy cégnél, sok ember 2 vagy több napja sokba kerül.
2011. jan. 27. 14:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok: nálunk rá is kérdeztek a férjemnél, hogy nem akarja-e igénybe venni (de nem akartuk). Szóval munkáltatója válogatja...
2011. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is apa veszi igénybe a szabit, igaz állami cégnél dolgozik, de így legalább ő is többet lehet a fiával.

De két nap miatt én sem kockáztatnám a munkahelyem. Igaz, ilyen hozzáállás mellett valószínűleg megpróbálnék keresni egy másikat.

2011. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én már gyes-en vagyok, tehát ez a 3. év, hogy én vagyok itthon a gyerekkel. Az elmúlt két évben is, és idén is a férjem igényli a gyerek után járó szabit, a munkaügyesek még rá is szoktak kérdezni, hogy "mehet, ahogy tavaly?". A gyerek után járó pótszabi nem azért van, hogy csak legyen, hanem ha mondjuk együtt kell elvinni a gyereket akárhova (orvoshoz, fényképészhez, útlevelet csináltatni- ehhez spciel kell mind a két szülő), akkor legyen.
2011. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Engem is felháborít ez a helyzet. 3 gyerekünk után én vettem igénybe a 7 nap pótszabit. Aztán megszületett a 4., de akkor nem léptünk semmit. Most az ötödikkel vagyok várandós, és a 1,5 éves, meg a rengeteg orvoshoz mászkálás miatt nagyon kellene az a plusz 7 nap a férjemnek. Főleg, hogy a szabadságának 1/3-át ténylegesen a cég osztja be helyettünk. Tudom, hogy ezt a törvény megengedi, de így alig valamiből tudunk gazdálkodni.

Kérte, hogy idén Ő vehesse igénybe a gyerekek szabiját, és attól függetlenül, hogy szinte nélkülözhetetlen a munkája, kirúgással fenyegették meg. Nem hivatkoztak semmilyen törvényre, csak annyit mondtak, hogy az Ő cégüknél még nem volt példa arra, hogy egy pasi kapja ezeket a napokat, és nem is lesz.

2011. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hallottam még ilyet. Sztem csak a munkáltató nem akarja,hogy a férjed "túl sokat" legyen távol.

Nekünk 2 lányunk van, minden évben a férjem veszi igénybe az utánuk járó szabikat. Most is gyeden vagyok,most is 2 hete kellett nyilatkoznunk,és ő kérte.

Úgyhogy törvény biztos nem tiltja.

2011. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A törvény nem tiltja, csak hagy egy kiskaput amibe egyes cégek belekapaszkodnak, és nem megtiltják a kiadását csak erős ráhatássak bírnak erre a döntésre.
2011. jan. 27. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!