Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Gyed-ből vonnak szja-t...

A Gyed-ből vonnak szja-t ugye? Január 1-től erre is vonatkozik a családi adózás? 2gyerekem van.

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztosan vonatkozik rá, aki a családi pótlékot kapja, az tudja igénybe venni az adókedvezményt.
2011. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én kapom, és megnéztem a bérpapiromat, kb 18000ft adóelőleget vonnak le a max összegű Gyedemből. Ezek szerint januári fizetésemből ez már nem lesz levonva?

72Eft helyett 90-t fogok kapni??

Ha ez így van, akkor JUHÉJJJJ! nem is kezdődhetne jobban az éve. :-)

2011. jan. 1. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen: az tudja igénybe venni az adókedvezményt, akinek családi pótlékra jogosult gyereke van. Ha apa és anya fizetése nincs annyi, hogy maximálisan ki tudja egyikük használni, akkor mindketten, megosztva is igényelhetik a kedvezményt.

Ha a párodnak van fizetése, érdemesebb neki igénybe venni, mert még a max gyednél sem akkora az adóalap, hogy megérje igényelned, főleg mert a 18000 adóelőlegből még 12100Ft adójóváírást is érvényesíthetnél, és akkor csak pár ezer marad a kedvezményre, nem tudod 100%-ban kihasználni, 2 gyereknél kb. 15000Ft marad így az állam zsebében.

2011. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szaisztok, köszi a válaszokat,

apa vállalkozó és EVA-s, így ő nem tudja igénybe venni ezt a kedvezményt.

Így én tudnám a Gyed-ből, de akkor ez hogy van most? Igényelni is kell?

És így mennyi is lesz az én esetemben ez a kedvezmény?

Köszi a válaszokat előre is.

2011. jan. 1. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Te egyáltalán nem fogsz fizetni adót, vagyis azt a kb. 18-at amit vontak, ezentúl nem fogják vonni.

Csak így nem tudod teljesen kihasználni, mert két gyerek után a kedvezmény már majd 20 ezer, plusz az adójóváírás még 12100. De ha apa nem tudja igénybe venni, akkor is több ez, mint a semmi.

Majd küldi a munkáltatód elvileg a papírokat, de érdemes rákérdezned.

2011. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi,

pont találtam egy odlalt, ahol utána tudtam olvasni, és én is igy értelmeztem, ahogy leírtátok.

Nagyon köszönöm a segítséget, kedvesek vagytok!

BUÉK mindenkinek!

2011. jan. 1. 21:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megmondanád, hogy melyik az az oldal, amit megtaláltál?

Én már annyi mindent olvastam, hogy fogalmam sincs, hogy több pénzt kapok-e idén vagy sem, jó lenne pontosan tudni!

Köszi!

2011. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Hencsi!

azt sajnos nem találom, pedig keresgettem ma...

de találtam egy jó bérkalkulátoros oldalt ;-)

ha a minimálbér összege 76800ft lesz, akkor a gyed is változik, ha jól tudom, mert az a minimálbér duplájának a 70%-a, ugye? akkor 107520ft lesz a gyed.


[link]

szóval ezen az oldalon ki lehet számolni, mennyi lesz a juttatásod.

remélem tudod használni.

Üdv

2011. jan. 3. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!