Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor kire vonatkozik a...

Most akkor kire vonatkozik a családi adózás és hogyan is működik?

Figyelt kérdés

Én hivatalosan egyedülállóként nevelem a gyerkőcöm. Ha visszamegyek dolgozni, tuti nem lesz több a fizetésem a családi adókedvezmény miatt (kisvállalkozásban vagyok alkalmazott).

Gyermekem apja csak akkor veheti ezt igénybe ha összeházasodunk? Úgy is lehet, hogy ő veszi igénybe az egészet? Csak mert ő megkapná +-ba a fizetéséhez.


2011. jan. 4. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte legyek, nekem ez olyan magas mint az Eifel torony.:)
2011. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én közvetve hallottam egyik ismerősömtől, aki (munkájából kifolyólag) olvassa a magyar közlönyt, hogy egy nagy átcseszés az egész.

Ugyanis a kormány igényt tart a pénzedre, magyarul nem lesz több a fizetésed havonta, ugyanannyit vonnak le az embertől, és majd (ha addig nem változtatják meg a törvényt) év végén kapod meg a jóváírást egy összegben.

Hát tudod mit? Hiszem ha látom.

2011. jan. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
miaz hogy a kormány csakúgy igényt tart a pénzére? ez így működik? ha én igényt tartok egy 850es bmw-re megkapom?
2011. jan. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fideszes képviselő lennél, megkapnád. Aztán ha kiderülne, hogy csak úgy kaptál egy ilyet, gyorsan benyomnának valami sukorói tárgyalásról készült ősrégi felvételt, hogy eltereljék a figyelmet.
2011. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel egyedólálló vagy, igy a párod nem veheti igénybe, csak aki a gyerekkel egy háztartásban lakik, élettárs.

Te igénybe veheted és több is lesza pénzed, hiszen nem kell 10.000 Ft-nyi adót megfizetned.

Ha élettársi nyilatkozatot tesztek, akkor már a párod is igénybe veheti, de gyanitom, igy elesnél olyan jövedelmektől, amiket most jogtalanul igénybe veszel, pl. emelt összegű családi pótlék egyedülálló részére...

2011. jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!