Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküli, gyes, gyed?

Munkanélküli, gyes, gyed?

Figyelt kérdés

jelenleg munkanélküli segélyt kapok( 90 napos segély) március 10-ig.

a kérdésem az lenne hogy meg kell várnom a 90 napos segély lejártát és csak azután tudom megigényelni a gyed-et?

És lenne még egy kérdésem: 2010.májusában mondtam fel a munkahelyemen, és a védőnőm azt mondta hogy jogosult vagyok a gyed-re.Ez tényleg így van?van valamilyen juttatás amit meg tudok igényelni a 90 napos segély mellett??

Köszönöm szépen a válaszokat, előre is!


2011. jan. 2. 19:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megvárnod, akár most is igényelheted, ha jogosult vagy rá. Kell hozzá a szülést megelőzően két éven belül 365 nap munkaviszony, és biztosítottság a szüléskor (a z álláskeresési támogatás alatt biztosítottnak minősülsz.)
2011. jan. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Egy igen fontos apróságot nem ártana tudnunk a válaszhoz: szültél már? Ha nem, akkor mikor fogsz? Mert ettől függnek a juttatások...
2011. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Első babánkat várjuk és 2011.április végére vagyok kiírva.

Igazoltan van 3 ledolgozott évem.

2011. jan. 3. 08:50
 4/29 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, én alapnak vettem, hogy már szültél, azért kérdezed a gyedet:)

Nem fogsz kapni gyedet, csak tgyást.

Ugyanis a gyed jogosultsághoz az is kell, hogy az igényléskor biztosított legyél, ami áprilishoz képest 24 hét.

Sajnos még azt sem tudod megcsinálni, hogy 28 nappal hamarabb igényled a tgyást, (vagyis meg tudod csinálni, csak ez nem segít), mert akkor sem marad elég álláskeresési támogatási nap, így nem leszel biztosított igényléskor.

2011. jan. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint 2010. májusa előtt egy évet dolgoztál (igazoltan?)

Ugyanis a szülés előtti 2 évet nézik.


Ha igen, akkor valóban jár neked gyed és TGYÁS is, amit már szülés előtt 28 nappal igényelhetsz, tehát ne várd meg a segély végét, hanem március végén igényeld meg a TGYÁS-t, ezt fél évig kapod, azután pedig kapsz gyed-et a gyerek 2 éves koráig.

A neten letölthetők a nyomtatványok és postán elküldhetőek, a szükséges papirok másolatával együtt az igénylések.

2011. jan. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésként, kedves utolsó, de ha nem biztosított az igényléskor, akkor hogy járna neki a gyed?

Gyed nem fog járni az alapján, amit leírt.

2011. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

2007-ben kezdtem el dolgozni és 2010. májusában léptem ki a munkahelyemről, költözés miatt.teltek-múltak a napok,de sajnos nem találtam másik munkát és bejelentkeztem a munkaügyi kp-ba és májustól dec.10 ig kaptam havi rendszerességgel a m.nélküli segélyt..aztán időközben becsúszott a pici..és most kapom a 90napos segélyt.De időközben az apeh felé is kell adóznom a TB-vel hiszen nem akarom hogy kifizettessék velem a szülést...így havi szinten fogok csekken befizetni cirka 5000 forintot...

csak azért kérdeztem hogy igényelhetek-e valamilyen járulékot.jelenleg szüleimnél lakom mert a párommal szétmentünk és egyedül fogom felnevelni és ellátni, mindemellett van egy autóm is amit havi szinten szintén törlesztenem kell. Szóval a fülem hegyéig ülök a kakiban:(

Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!

2011. jan. 3. 12:25
 8/29 anonim ***** válasza:

Nézz szét sz önkormányzatnál, mert többféle szociális támogatás is van, érdemes utánanézni, melyiket tudnád megigényelni.

Sajnálom hogy szétmentetek a pároddal:(

AZért a gyerektartást kérd tőle, így már szűkösen ugyan, de meg tudtok élni a gyerekekkel.

2011. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a munkanélküli központban, hogy fel lehet-e függeszteni a segélyt és csak közvetlenül a TGYÁS igényléskor igényelni pár napra, majd a gyed igényléskor igényelni pár napra. Ezzel a részével nem vagyok tisztában (munkanélküli segély-álláskeresési, stb.)


Kedves 87%-os, mi lenne, ha kötekedni akarnál??? Én se kötekedtem, mikor kérdezés nélkül megállapitottad egy terhes kismamáról, hogy már igényelheti a szülés után járó ellátásokat bátran. Bennem fel se merült, hogy már szült és az első válaszodat olvasva tettem fel a kérdést, nem leugattalak, hanem kérdeztem, hogy tiszta legyen mindenkinek. Igy is lehet, meg úgy is, ahogy te beleugatsz... Kinek mi fekszik jobban az egyéniségéhez...

2011. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Egyszerűen hihetetlen, hogy mindig az én egyéniségemre sarkítod ki a vitákat. Mi lenne, ha egyszer sikerülne pontosan elolvasnod a kérdést, és annak megfelelően válaszolnál?

Azért mert számomra nem volt világos, hogy nem tudja, csak szülés után lehet igényelni a gyedet, az kisebb gond, mint az, hogy te zokszó nélkül közölted, hogy kapni fogja a gyedet, holott egyértelmű, hogy majd két hónappal a szülés előtt már nem lesz biztosított.

Talán figyelmesebbnek kellene lenned, nem állandóan azt vadásznod, hol köthetnél belém.

Sokszor eljátszottuk már ezt, és mindig egyértelmű, hogy nagyon felületes a tudásod a kérdésben, plusz még nem kicsit vagy figyelmetlen is.


A kérdésben sehol nem szerepel, hogy ő még kismama, ugyan áruld már el, melyik ujjamból kellett volna kiszopnom, hogy szülés előtt akarná igényelni a gyedet?

Szánalomra méltó, hogy te abban éled ki magad, hogy keresel valami mondvacsinált támadási felületet, csak hogy kötekedhess.

Igazad van... Kinek mi fekszik jobban az egyéniségéhez.


Kedves kérdező, én leírtam, amit tudnod kell, ha van kérdésed, szívesen válaszolok, ha nem hiszel nekem, kérdezd meg az oepet. Csak arra az egyre kérlek, hogy ne hidd el a butaságot, mert csak rosszul jársz.

Ha nem vagy biztosított a gyed igénylésekor, akkor nem fog járni a gyed, bármit is állítson az előttem válaszoló, aki nem neked akar segíteni, csak kizárólag az élteti, hogy engem leugasson.

Hát hajrá, mostantól nem reagálok semmilyen válaszára, de ha kérdésed van, arra szívesen.

2011. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!