Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmehetek GYED-re? A párom...

Elmehetek GYED-re? A párom 2010.10 hónapban szülte meg első gyermekünket azóta gyesen van, én munkanélküli vagyok és álláskeresői járadékot kapok szeptember óta. Előtte 8 hónapot dolgoztam.

Figyelt kérdés

A párom 2010.10 hónapban szülte meg első gyermekünket azóta gyesen van, én munkanélküli vagyok és álláskeresői járadékot kapok szeptember óta.. előtte 8 hónapot dolgoztam , (előtte meg még többet, kb 2 évet de 1 éves megszakítással). Na most én nem találok sehol munkát, de a párom talált magának takarítói melót! Én el lennék itthon a baby-vel fejne mielőtt menne melózni.

Sztetek mivel jár ez vagy hogy tudnánk elintézni?


2011. febr. 23. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyedhez az alábbi feltételeknek kell megfelelni:

- az elmúlt két évből min. 365 biztosítotti nap, ebbe nem tudom, hogy beleszámít-e az álláskeresési járadék folyósítási ideje

- egyszerre az álláskeresési járadék és a gyed nem fog járni, így a járadékot szüneteltetni kell (megoldható)

- jelen esetben sanszos, hogy a minimálbér után kapnád a gyedet, ebben nem vagyok biztos, az oeptől kell megkérdezni.

- az viszont tuti, hogy csak a tgyás, ill. annak megfelelő időtartam után lehet igénybe venni, vagyis a baba 168. napja után.

2011. febr. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

szerintem gyest kaphatsz, a gyedhez 1év folyamatos munkaviszony kell közvetlenül az igénylés előtt.

De inkább a hivatalban nézz ennek utána

2011. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"a gyedhez 1év folyamatos munkaviszony kell közvetlenül az igénylés előtt"

Tévedsz. Az igénylés előtt 2 évből kell 365 nap, aminek nem kell, hogy folyamatos legyen.

2011. febr. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!