Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 35 hetes kismama vagyok!...

35 hetes kismama vagyok! Szülési szabadságot ki írja meg és mikor kell oda adni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy a háziorvos is meg írja a szülési szabadságos rózsaszín papírt vagy csak a nőgyógyász? és kell e másolat a kis könyvről?

2010. febr.7-re vagyok kiírva (ez van a kis könyvben). Ha vissza számolva (28 nap) jan 11-től kell megírni vagy a 10-e is bele esik?

És mikor kell kitöltetni a munkáltatóval, értem ezalatt, lehet előbb beadni az illetékes helyre vagy meg kell várni az adott időpontot amikor ténylegesen az naptól vagyok szabin? mert ha héten el tudnám intézni akkor tuti át fogják utalni, vagy várjam meg a jövőhetet ami már hétfőn 10-e lesz.

és hova kell bemenni Oep vagy Államkincstár? Személyesen szeretném elintézni hogy tuti meg legyen minden. És mikor utalják a pénzt?

Nem szeretnék elkésni semmivel.


köszi a válaszokat


2011. jan. 5. 03:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A háziorvos adja a hivatalos papírt. ÉN pont tegnap voltam nála, vinni kell a kiskönyvet, annak alapján tölti ki, viszont előre nem tölt (én szerettem volna kérni, hogy ne kelljen a szülés előtt két héttel még bemennem a munkahelyemre leadni addig szabadságon vagyok -, de azt mondta, csak másnaptól dátumozva tudja kiadni.)

Nálunk csak a munkaadó bérszámfejtőjének kell leadni és ő intézi a többit, így abban nem tudok segíteni. Viszont szerintem 9-én kérheted 10-től.

2011. jan. 5. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen kérheted hamarabb. A háziorvos nyugodtan kiadhatná, hiszen ez csak egy igazolás, de mindegy, ő tudja.

Elkésve nem vagy, mert utalni csak akkor fognak, amikor már bemutatod a gyerek születési anyakönyvi kivonatát. Viszont mindenképpen gyorsabban jutsz pénzhez.

Ha a munkáltató nem tb kifizetőhely, akkor az oep intézi, de csak úgy magadtól nem leszel elég, általában a munkahely továbbítja a papírokat. Ha szeretnéd mégis sk. intézni, akkor is kell a munkáltatód által kitöltött nyomtatvány.

Elkésve biztosan nem fogsz, tekintve, hogy akár a szülés napjától is igényelheted a tgyást:)

2011. jan. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!