Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elegem van a gyermektelenek...

Elegem van a gyermektelenek folytonos megsértődéseiből! Miért csak én legyek tekintettel rájuk? Ők mikor lesznek tekintettel rám?

Figyelt kérdés
Folyton azt mondják, könnyű nekem, én csak itthon vagyok és játszok egész nap a gyerekekkel. Én akkor már nem is lehetek fáradt? 2 gyerekem van, nevelem, etetem, gondozom őket, mellettük ott van a háztartás, egy fáradtan, éhesen hazatérő férj, legyek toppon napközben a gyerekek mellett és teljesítsem házastársi kötelezettségeimet. Mit számít, hogy 9 hónapja nem aludtam végig egyetlen éjszakát sem? Kit érdekel, hogy beteg a gyerek, jön a foga és emiatt folyton nyűgös és nem tud pihenni, így én sem? Erre jön egy rokon, és miután nagy kínlódás árán végre elalszik a babám, ő fel akarja venni, mert hisz most van itt, neki joga van hozzá, és amikor megkérem, hogy ne vegye fel, akkor jön a duzzogás, sértődés, és a fejemhez vág dolgokat. Hát kösz! Én meg a kimerülés szélén, vagy nem szólok már semmit, vagy elhajtom a francba... Aztán meg jön a családi dráma...
2011. jan. 5. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Erre az a legegyszerübb és legfrappánsabb visszavágás hogy akkor kell az ilyen rokont meglátogatni amikor beteg v. lábadozik kérni kell hogy főzzön neked teát/ kávét mutassa meg a wc-t adjon tiszta kéztörlőt el kell játszani a naivát és ha megszólal hogy miért épp most ? akkor lehet mondani hogy Ő kb. ugyanennyire volt bántó.



Ez nem kötelező de tény hogy a kismamákra sokan néznek becsmérlően csak mert azt gondolják egy lakásban a tisztaságot fenntartani a gyereket nevelni etetni a férjet kielégiteni alap és még megköszönni se kell de belénkrúgni szinte kötelesség akkor jöhet a revans.

2011. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos az a helyzet, hogy ezt a szemléletet bizonyos emberekben megváltoztatni nem lehet-nem is kell.Minek.Én is sokszor megkaptam, hogy milyen jó nekem!Egy darabig próbáltam én is elsorolni, hogy milyen nehéz is...egy idő után rájöttem minek.Ne sajnáljon, inkább irigyeljen, úgyis azt szeretné!Utána-mikor megvilágosodtam, azt mondtam!

-Naná, hogy jó!Soha életemben nem volt ennyire király dolgom!Irigykedhetsz nyugodtan!

Mindezt vigyorogva, közben hulla fáradtan!

Soha többet nem jegyezte meg!Érdekes..!Próbáld ki!:)

A bunkó rokonhoz nem nagyon tudok mit szólni-nekem nem volt ilyenem, de lehet felajánlanám neki, hogy, amennyiben felkelti szemem fényét, addig nem mehet haza, míg vissza nem altatja :))))))) És utána, ha visít a poronty azt csinál, amit akar, mert neked más dolgod van.

2011. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a második válaszoló első mondataival. Nekem is van három gyerekem. Sokszor mondogatom is, ha lesajnáló megjegyzést kapok, hogy életemnek ilyen boldog szakasza soha nem lesz még, mint most,hogy három kicsi gyerekünk van. Akkor némelyek meglepődnek. Az itthon végzett munkánkat nem sokan értékelik. Ha kellemetlen vendég érkezik, ne engedd be;)
2011. jan. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! Sajnos a férjem rokonait is muszáj beengedni a házba, arról ő sem tehet, hogy ilyenek. Az csak egy példa volt, amit leírtam. Mindenesetre furcsa, hogy ha én megjegyzek valamit, a rokon esetleg sírva fakad, de ha ő tesz olyat, ami engem érint rosszul, csak neki áll feljebb.
2011. jan. 5. 11:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a gyermektelenek ilyenek, sajnos.

Ismerosunknek (pasi) elvileg harom gyermeke van, gyakorlatilag a felesege csinal veluk mindent, ertsd, mindent. Ot akkor sem zavarhatjak a sracok, amikor otthon van. O kb ugy el, annyit pihen otthon munka utan, annyit csavarog, mint akkor, amikor meg gyereke volt.

Ha akar sorozni megy, ha akar hevereszik a tv elott, ha akar telefonal.

Es kioszt bennunket, kulonosen a ferjemet, mert mi vagyunk olyan bunkok, hogy megosztjuk a munkat itthon es mondjuk emiatt a ferjem nem tud vele minden masodik este osszeulni sorozni, vagy mondjuk nem tudunk heti otszor telefonon beszelgetni vele, mert epp nem erunk ra.

Es persze mi vagyunk a bunkok, merthogy elhanyagoljuk ot.

Pedig idaig kulon odafigyeltunk az erzekeny lelkere.

2011. jan. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, azt hiszem a problémádat, csak mi értjük meg a legjobban, az édesanyák. Ne foglalkozz velük, majd egyszer nekik is lesz gyerekük, és akkor majd rájönnek mit is jelent ez.

Nem tudom milyenek a rokonaid, de ha én leteszem a babámat aludni, az tuti biztos, hogy senkinek nem engedem meg felkelteni. Légy határozott és mondj nemet! Ők a te gyerekeid!

2011. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!