Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A (táppénz, tgyás, gyed)...

A (táppénz, tgyás, gyed) alatt felgyülemlett szabadságaimat majd, hogy lesz érdemes kivenni? A gyes-t mikor kell visszamondanom, mikor 3 éves lesz a fiam, vagy még a felgyülemlett szabik kivétele előtt?

Figyelt kérdés
2011. Dec. 13-án lesz a fiam 3 éves.
2011. jan. 9. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi a terved. ha amikor 3 éves, akkor akarsz majd munkába állni, vagy még maradni otthon egy ideig, mondjuk decemberben kivenni a szabikat. Hogyan álltok anyagilag, kellene-e előbb is a pénz, vagy ráér utána elkezdeni kivenni? Stb...

A gyes megszűnik a gyerek 3 éves korában. ha hamarabb munkába állsz, akkor kell lemondani.

2011. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kisfiam 2011 január 11én lesz 3éves a kisfiam,ugye akkor le is jár automatikusan a gyesem és én kiveszem a feltorlódott szabikat 50napot azaz március elején jár majd le!február 3án kezdi a kisfiam az óvodát és mire megyek vissza dolgozni addigra remélem beszokik az ovis életbe!:)

Én így csinálom!:)

2011. jan. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szabikat a munkába álláskor RÖGTÖN ki kell enned. Ezt már te döntöd el, mikor állsz munkába, ugye legkésőbb a gyerek 3 éves korában vagy köteles, de megkezdheted előbb is. Amikor munkába állsz, akkor RÖGTÖN le kell mondanod a gyest, bár ekkor még konkrétan nem jársz be dolgozni, hiszen szabadságon leszel, de az már ugyebár munkának számit, fizetést kapsz érte.

Szóval mivel lehet kb. 2 hónapnyi szabid, ezért okt. közepétől dec. közepéig bármikor munkába állhatsz, úgyis szabival kezdesz, csak maradjon annyi szabid, hogy be tudd szoktatni a gyerkert.

Én figyelmebe venném, hogy dec. 14-én SEMMI értleme a beszoktatásnka, hiszen rá kb. 1 hétre oviszünet kezdődik, tehát én az idei évben már nem vinném el az oviba, semmi értleme, megzavarja a beszoktatást.

Tehát én dec. 14-el mennék vissza dolgozni, kivenném a felgyülemlett szabikat, amik kitartanak kb. február közepéig és január elején kezdeném el a beszoktatást ebben az esetben.

2011. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hívtak a bölcsiből, hogy van hely, ezért vihetem a fiam jövőhónap márciustól bölcsibe. Tehát nem várok decemberig, hogy visszamenjek dolgozni, mert nem mindegy, hogy 25.000 Ft gyes-t kapok, vagy normális fizetést.
2011. febr. 10. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!