Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény ügyben...

Családi adókedvezmény ügyben segítséget kérek?

Figyelt kérdés

Mennyi az a minimális bruttó bér, amiből ki lehet használni az 1 gyermek után járó maximális 10.000,- Ft-os adókedvezményt?

A munkahelyemen a pénzügyesek nem tudnak segíteni, azt mondták, valószínűleg jobban járunk, ha a párom igényli meg, mert neki több a bére. (Én GYED-en vagyok itthon, bruttó 101 ezer-ért, a párom bruttó bére 260.000 Ft)

De a bérkalkulátor mindkettőnél kiírja a 10.000 Ft-nyi levonható kedvezményt, tehát ezek szerint mindegy hogy melyikünk kéri.

Ez tényleg így van? Akkor miért mondtak mást a pénzügyön? Segítsetek légyszi mert nem értem. És az a 62.500,- Ft? Az én GYED-emből levonható ennyi adóalap? Meg vagyok kavarodva :(


2011. jan. 11. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobban jártok, ha a férjed veszi igénybe, te pedig jogosult leszel a havi 12100 Ft-os adójóváírásra. A 62500 Ft 16%-a 10000 Ft, havonta ennyivel csökkenthető az szja.
2011. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! de továbbra sem értem :(

én így is jogosult vagyok az adójóváírásra, és mivel költségvetési szervnél dolgozom, még kompenzációt is kapok

és mondom a bérkalkulátor mindkettőnk fizetésénél azt hozza ki, hogy mindketten megkaphatjuk a 10.000 Ft-ot

akkor miért járunk jobban ha a férjem igényli meg? jaj nem értem :(

2011. jan. 11. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A neten található kalkulátorok azért írják ki a 10eFt-nyi levonható szja-t még a te gyededből is, mert alap esetben a gyedből is le lehet vonni. De azért nem éri meg a te gyededből igényelni, mert akkor az adójóváírást (2011-ben ez 12100 Ft) nem tudod kihasználni.

Pontosan:

A te 101000 Ft-os gyeded szja-ja 20523, ebből lejön a családi kedvezmény 10eFt, akkor csak 10523 Ft marad, ebből nem tudod a teljes 12100 Ft-nyi adójóváírást érvényesíteni.

Br. 109eFt-os jövedelemnél még pont ki lehet használni az egy gyerekes kedvezményt és a teljes adójóváírást.

2011. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen! igen ebben a pillanatban találtam meg egy honlapon, ott is azt írják, hogy bruttó 109 kell legyen a bér, hogy ki lehessen használni maximálisan,

akkor a hr portál bérkalkulátora nem jó ? :( aszerint nekem 20.588 Ft az szja-m, amiből levonja a családi kedvezményt (10 ezer) + az adójóváírást (12 ezer) így már mínuszba jönne ki az adóm, gondolom ilyen meg nincs

2011. jan. 11. 13:59
 5/9 anonim ***** válasza:

A hr portálos 20523 Ft szja-t ír nekem.

Abból a szempontból nem jó, hogy nem hangsúlyozza ki, hogy az összes kedvezmény nem éri el a számított szja-t, így nem lehet a teljeset érvényesíteni. Másrészt pedig azért sem mérvadó, mert ez munkabérre van kitalálva, nem gyedre, a gyedből csak szja-t és nyugdíjjárulékot vonnak, mást nem.

2011. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem azért tanácsolta a munkaügyesünk, hogy a férjem vegye igénybe, mert a GYED-et úgy számolják, mint a táppénzt, azaz ha 28 napos a hónap, már nem tudod igénybe venni teljesen a kedvezményt. 22.100 Ft szja kell ahhoz, hogy mindkét kedvezményt (családi és adókedvezmény) is igénybe tudd venni.
2011. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Az adójóváírás legnagyobb összege a jelenlegi 15 100 forint helyett 12 100 forint lesz 2011ben, és jelentősen szűkítik az adójóváírásra jogosultak körét. A legfeljebb havi bruttó 180 ezer forintos bért keresők vehetik teljes egészében igénybe a kedvezményt, és 260 ezer forint felett már nem jár semmi.

2011. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minket, gyedeseket ez a veszély nem fenyeget, hogy nem jár nekünk az adójóváírás... :)
2011. jan. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! Most már mindent értek! :)
2011. jan. 12. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!